Aktualności

Prudential RideLondon: 26. miejsce Matysiaka

Bartłomiej Matysiak zajął 26.miejsce w jednodniowym wyścigu Prudential RideLondon & Surrey Classic. Wygrał Jean-Pierre Drucker (BMC). 

200-kilometry wyścig prowadził po podobnych drogach, na którym w 2012 roku odbyły się igrzyska olimpijskie. Zmagania rozpoczęły się od licznych prób odjazdu i doprowadził one do utworzenia 5-osobowej ucieczki dnia. „Pomarańczowym” nie udało się załapać do tej grupki, a sztuka ta udała się następującej piątce: Erick Rowsell, Lander Seynaeve, Riccardo Stacchiotti, Peter Williams i Sander Helven. Wypracowali sobie prawie 4-minutową przewagę, która szybko spadła do ok. minuty, a następnie ponownie podskoczyła do 2:30.

Gdy różnica po raz kolejny spadła poniżej 60 sekund, z peletonu rozpoczęły się próby przeskoków do czołówki. Dokonali tego m.in. Philippe Gilbert, Rohan Denis, czy też Ben Swift. Później kolejni zawodnicy dołączyli do prowadzących.

Ostatecznie w bezpośredniej walce o zwycięstwo wzięło udział 6 zawodników – Leigh Howard, Kristian Sbaragli, Sep Vanmarcke, Ben Swift, Mike Teunissen i Jean-Pierre Drucker. Ostatni z nich okazał sie najszybszy na mecie i sięgnął po zwycięstwo. Pokonał Teunissena oraz Swifta. Bartłomiej Matysiak zameldował się na 26. pozycji, ze stratą 3:05.