Puchar MON dla Kiendysia.

Zwycięzcą 50 edycji Pucharu Ministra Obrony Narodowej został Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice). Na mecie w Płocku pokonał współtowarzyszy ucieczki: Radosława Romanika (BGŻ Team) i Słowaka z Dukli Trencin, Jurko Mateja.

Podczas jubileuszowej edycji wyścigu o Puchar MON kolarze mieli do pokonania trasę długości 170 kilometrów, która prowadziła drogami wokół Płocka. Na starcie honorowym na płockim rynku stanęło 65 kolarzy z polskich ekip zawodowych a także kolarze z Białorusi i Słowacji. Po stracie ostrym i kilkukilometrowym dojeździe, kolarze wjechali na duże 17,2 kilometrowe rundy, które pokonywali aż siedem razy.

Od samego startu w peletonie który narzucił bardzo wysokie tempo jazdy dochodziło do wielu ataków i prób odjazdów. Bardzo silny boczny wiatr towarzyszył przez cały czas trwania wyścigu co sprzyjało atakom i dość często powodował porwanie peletonu na małe grupki. Podczas pokonywania jednego z okrążeń do przodu odskoczyła trójka kolarzy: Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice), Radosław Romanik (Bank BGŻ Team) oraz Słowak Matej Jurco (Dukla Trencin – Merida). Dość szybko ucieczka zyskała przewagę nad peletonem i w pewnym momencie przewaga wynosiła prawie 5 minut. Kiedy peleton wjechał na 3 małe rundy ulicami Płocka, przewaga nad peletonem wynosiła prawie 3 minuty i wiadomo już było, że trzyosobowa ucieczka dojedzie do mety.

Tuż przed finiszem zaatakował Tomasz Kiendyś i samotnie minął linie mety uzyskując 9 sekundową przewagę nad drugim Radosławem Romanikiem. Na trzeciej pozycji finiszował Jurko Matej.

Mocno porozrywany peleton, przyprowadził na metę Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice), który tym samym zdobył kolejne punkty do klasyfikacji generalnej BGŻ ProLigi i pod nieobecność Tomasza Marczyńskiego, odebrał mu koszulkę lidera i został zwycięzcą całego cyklu w sezonie 2011.
W klasyfikacji drużynowej wyścigu zwycięską okazała się ekipa CCC Polsat Polkowice