Aktualności

Puchar Uzdrowisk Karpackich: Honkisz i Pluciński w czołowej 10

Adrian Honkisz i Leszek Pluciński zajęli miejsca w pierwszej „10” wyścigu o Puchar Uzdrowisk Karpackich (UCI 1.2). 

Kolarze rywalizowali na selektywnej, pagórkowatej, 150-kilometrowej trasie z Jedlicza do Rymanowa Zdrój. Od samego startu zmagania obfitowały w ataki, jednak w pierwszej połowie wyścigu nie odnotowano ucieczki, która wypracowałaby większą przewagę niż kilkadziesiąt sekund.

Najbliżej tego była 18-osobowa grupka, w której jechali m.in. Adrian Kurek i Maciej Paterski. Peleton prowadzony przez SKC Tufo Prostejov nadawał jednak mocne tempo pogoni i doścignął czołówkę 45 kilometrów przed końcem.

Chwilę później oderwała się kolejna, spora grupka, tym razem 13-osobowa. Ponownie było w niej dwóch „pomarańczowych” – Leszek Pluciński i Adrian Honkisz. Był tam również m.in. Michał Podlaski (Verva ActiveJet), Dominik Oborski (Domin Sport), Peeter Pruus (Rietumu – Delfin), czy też Antonio Parrinello (d’Amico – Bottecchia). Peleton już ich nie gonił, przewaga wzrosła do ponad 4 minut, więc uciekinierzy mogli być pewni utrzymania prowadzenia do samej mety.

W ciężkim terenie w końcówce, czołówka zaczęła się dzielić, a na samotną akcję, kilka kilometrów przed „kreską”, zdecydował się Parrinello. Włoch nie dał się doścignąć i sięgnął po zwycięstwo. Za nim finiszowali Pruus i Podlaski. Zawodnicy CCC Sprandi Polkowice uplasowali się w czołowej „10” – Pluciński był 6. a Honkisz 7 (ze stratą 41 i 54 sekund).