Quinghai Lake: 6. miejsce Janiszewskiego na 4.etapie.

Niemiec, Robert Forster (UnitedHealthcare) został zwycięzcą czwartego etapu Tour of Qinghai Lake. Na mecie w Xihaizhen pokonał dwójkę włoskich kolarzy z ekipy Colnago-CSF Inox: Andreę Pasqualona oraz Sachę Modolo. Sylwester Janiszewski finiszował na 6. pozycji.

Czwarty etap wyścigu o długości 152 kilometrów prowadził z Bird Island-Xihaizhen a jego trasa była wyjątkowo płaska z jednym trudnym podjazdem na 30 kilometrów przed metą. Mimo licznych ataków i prób odjazdów na metę w Xihaizhen przyjechał peleton z którego najszybciej finiszował Robert Ferster. Bardzo dobrą, szósta lokatę zajął Sylwester Janiszewski.

Na dwunastym miejscu w peletonie przyjechał Błażej Janiaczyk (CCC Polsat Polkowice).

W klasyfikacji generalnej prowadzi Słoweniec Gregor Gazvoda (Perutnina Ptuj) przed Dmitrijem Gruzdewem (reprezentacja Kazachstanu). Mateusz Taciak w klasyfikacji generalnej nadal zajmuje trzecie miejsce.
Marek Rutkiewicz jest jedenasty, Mariusz Witecki dziewiętnasty, a Jacek Morajko dwudziesty.