Quinghai Lake: Janiszewski tuż za podium.

Kolarz ekipy Giant Kenda Cycling Team, Rico Rogers został zwycięzcą 8, najdłuższego etapu wyścigu Tour de Qinghai Lake. Na czwartej pozycji finiszował Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice).

Ósmy etap wyścigu o długości 239.2 km prowadził z Xining do Lanzhou. O zwycięstwo na najdłuższym etapie wyścigu walczyli sprinterzy.
Najlepszy okazał się Nowozelandczyk, Rico Rogers który na mecie w Lanzhou pokonał Jana Kirsipuu (Champion System) i Yuriya Metlushenko (Reprezentacja Ukrainy). Na wysokiej czwartej pozycji finiszował Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice). Marek Rutkiewicz minął metę na 15 miejscu.

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi zawodnik Perutniny Ptuj, Gregor Gazvoda. O 4 sekundy wyprzedza Dmitra Gruzdeva (Reprezentacja Kazachstanu). Trzeci Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice), do lidera traci 1 minutę i 2 sekundy.