Quinghai Lake: remisowy etap,Taciak trzeci w generalce.

Zwycięzcą 7. etapu Tour of Qinghai Lake został kolarz ekipy Tabriz Petrochemical Team, Mehdi Sohrabi. Na finiszu pokonał współtowarzyszy ucieczki: Matija Kvasinę i Estifanosa Kebede Gebresilassie . W generalce Mateusz Taciak nadal na trzecim miejscu.

Podczas siódmego dnia rywalizacji w wyścigu Tour of Quinghai Lake, kolarze mieli do pokonania 170 kilometrowy odcinek z Qilian do Menyuan. Kolarze od samego startu narzucili bardzo wysokie tempo jazdy, uzyskując na mecie przeciętną 45.7 km/h. Było mnóstwo odjazdów i prób ucieczek, które niestety nie kończyły się powodzeniem. Swojej szansy, próbował m.in. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice). Niestety próby Polaka nie powiodła się.

Na mecie jako pierwsza, zameldowała się 4-osobowa grupka, z której najszybciej finiszował Irańczyk Sohrabi. Drugie miejsce dla Matija Kvasina (Loborika Favorit Team), trzeci był Estifanos Kebede Gebresilassie (Marco Polo Cycling Team). Peleton ze stratą 28 sekund przyprowadził Sacha Modolo (Colnago CSF-Inox). Błażej Janiaczyk (CCC Polsat Polkowice) był 16.

W generalce, Gregor Gazvoda (Perutnina-Ptuj) ma 4 sekundy nad Dmitrym Gruzevem (Reprezentacja Kazachstanu) oraz 1 minutę i 2 sekundy nad Mateuszem Taciakiem (CCC Polsat Polkowice).