Quinghai Lake: Taciak kończy wyścig na 3. miejscu.

Zwycięzcą ostatniego, dziewiątego etapu wyścigu Tour of Quinghai Lake został Włoch Sacha Modolo z ekipy Colnago CSF – Inox. Mateusz Taciak zakończył wyścig na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej.

Ostatni dzień ścigania w Chinach, to krótki 94 kilometrowy, uliczny etap w Lanzhou. Najlepszy okazał się młody Włoch Modolo, który pokonał Borisa Shpilevsky`ego (Tabriz Petrochemical Team) oraz Jacobe`a Keough`a (UnitedHealthcare Pro Cycling). Najlepszą pozycję z Polaków zajął Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice), który finiszował na 15. miejscu.

Zwycięzcą całego wyścigu został Słoweniec Gregor Gazvoda. O 4 sekundy pokonał zawodnika z Kazachstanu, Dmitr`ego Gruzdeva. Na trzeciej pozycji ze stratą 1 minuty i 2 sekundy wyścig ukończył zawodnik CCC Polsat Polkowice, Mateusz Taciak.

Ekipa CCC Polsat Polkowice została drugą drużyną wyścigu.