Quinghai Lake: Taciak na „pudle” 5. etapu.

Zwycięzca 5. etapu wyścigu Tour of Quinghai Lake został kolarz ekipy Colnago – CSF Inox, Sacha Modolo. Na mecie etapu w Molo pokonał Mateusza Taciaka (CCC Polsat Polkowice).

Podczas 5. etapu wyścigu który prowadził z Xihaizhen do Mole a jego długość wynosiła 123kilometry, kolarze musieli pokonać dwa bardzo trudne podjazdy na których usytuowano górskie premie. Pierwszy podjazd z górska premia znajdował się zaraz po starcie kolarzy na 25 kilometrze trasy natomiast na 107 kilometrze, musieli pokonać górską premię która położona była prawie na 4000 m npm. Tak trudna trasa etapu spowodowała dość znaczne porwanie peletonu i choć po drugiej górskiej premii peleton miał 20 kilometrów zjazdu, to i tak na metę kolarze przyjeżdżali małymi grupkami.
W pierwszej grupie, na metę w Mole przyjechało około 16 kolarzy w tym pięciu kolarzy CCC Polsat Polkowice: Marek Rutkiewicz, Jacek Morajko, Mateusz Taciak, Mariusz Witecki i Jose Mendes.

Najszybciej z tej grupy finiszował zawodnik ekipy Colnago-CSF Inox, Sacha Modolo a tuż za nim linię mety przejechał Mateusz Taciak.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Gazvoda a Mateusz Taciak dalej zajmuje trzecie miejsce.