Quinghai Lake: Taciak nadal na 3 miejscu w generalce.

Yuriy Metlushenko (Reprezentacja Ukrainy), po finiszu z peletonu został triumfatorem 6. etapu Tour de Qinghai Lake. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice), utrzymał trzecie miejsce w generalce.

6. etap wyścigu, to krótki sprinterski pojedynek na rundach w Qilian. Etap liczył zaledwie 103 kilometry. Najszybszy okazał się doświadczony Ukrainiec Metlushenko. 35-latek, pokonał Niemca Roberta Forstera (Unitedhealthcare Pro Cycling) oraz Włocha Sachę Modolo (Colnago CSF-Inox). Najlepiej z kolarzy CCC, finiszował Błażej Janiaczyk który zajął 13. miejsce. Sylwester Janiszewski był 17.

W klasyfikacji generalnej bez zmian. Prowadzi Gregor Gazvoda (Perutnina Ptuj). Słoweniec ma 4 sekundy nad Dmitrym Gruzdevem (Reprezentacja Kazachstanu). Taciak do lidera traci minutę i 2 sekundy. Marek Rutkiewicz zajmuje 11. miejsce, Jacek Morajko jest 15, a Mariusz Witecki plasuje się na 17. pozycji.