Aktualności

Quinghai Lake: Taciak traci koszulkę lidera.

Gregor Gazvoda (Perutnina Ptuj), wygrał trzeci etap Tour de Qinghai Lake i został jego nowym liderem. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) spadł na trzecie miejsce.

Trzeci etap wyścigu prowadził z Qinghai Lake do Bird Islan a jego długość wynosiła 120 kilometrów. Na metę przyjechała dwójka zawodników: Gregor Gazvoda (Perutnina Ptuj) oraz Dmitry Gruzdev (Reprezentacja Kazachstanu). Lepiej finiszował Gazvoda i to on został nowym liderem, ponieważ ponad 40 osobowa grupka pościgowa z Mateuszem Taciakiem, straciła do uciekinierów 2 minuty i 57 sekund. Trzeci finiszował Boris Shpilevsky (Tabriz Petrochemical Team)

Z grupki pościgowej, z kolarzy CCC Polsat Polkowice najlepiej finiszował Błażej Janiaczyk, który ostatecznie uplasował się na 12. pozycji.
W klasyfikacji generalnej prowadzi Gregor Gazvoda, który ma 4 sek. przewagi nad Dmitry Gruzdevem. Mateusz Taciak spadł na trzecią pozycję i traci do lidera 1 minutę i 15 sekund. Marek Rutkiewicz jest na 12. miejscu ze stratą 1 minuta 37 sekund, natomiast Jacek Morajko oraz Mariusz Witecki plasują się odpowiednio na 19. i 20. pozycji z nieco ponad 2 minutową stratą do lidera.

Ekipa CCC Polsat Polkowice spadła na drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Wyniki 3.etapu, Quinghai Lake – Bird Islan , 120,6 km

1. Gregor Gazvoda (Perutnina Ptuj) 2:47:49
2. Dmitry Gruzdev (Kazachstan)
3. Boris Shpilevsky (Tabriz Petrochemical)

12. Błażej Janiaczyk
27. Mateusz Taciak
30. Marek Rutkiewicz
37. Jacek Morajko
39. Mariusz Witecki
60. Sylwester Janiszewski 3:32
101. Jose Mendes 4:34