Rafał Majka zwycięzcą 71.Tour de Pologne. Marek Rutkiewicz 11-ty

Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) został zwycięzcą 71. Tour de Pologne. Jazdę indywidualną na czas, kończącą zmagania kolarzy w wyścigu, wygrał Kristof Vandewalle (Trek Factory Racing). Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) zajął 11.miejsce.

Ostatnim akcentem, kończącym rywalizację kolarzy w 71 edycji wyścigu Tour de Pologne była jazda indywidualna na czas. Start i metę zlokalizowano na Rynku Głównym w Krakowie, a przed kolarzami była do pokonania trasa, której długość wynosiła 25 kilometrów. Trasa przez cały odcinek przebiegała po płaskim terenie ulicami Krakowa, gdzie kręte uliczki z zakrętami mogły stanowić niewielki problem dla kolarzy.

Jako jeden z pierwszych kolarzy, na trasę czasówki wyruszył zawodnik CCC Polsat Polkowice, Mateusz Taciak. Jak przystało na brązowego medalistę mistrzostw Polski w tej konkurencji, „wykręcił” bardzo dobry czas przejazdu poniżej 30 minut, a dokładnie 29 min. 57 sek. Przez dłuższy czas, rezultat uzyskany przez Taciaka nie mogło pobić wielu bardzo znanych zawodników. Ostatecznie Mateusz Taciak ukończył rywalizację w jeździe na czas, na wysokim, 11.miejscu.

Bardzo dobry czas przejazdu uzyskał kolejny specjalista od czasówek z ekipy „pomarańczowych”, Branislau Samiolau. Pokonał dystans w czasie 30 minut i 39 sek. co dało mu ostatecznie 28.miejsce.

Najlepszy czas przejazdu, uzyskał mistrz Belgii, Kristof Vandewalle (Trek Factory Racing). Pokonał on trasę czasówki w doskonałym czasie 29 min. 18 sek., co zapewniło mu zwycięstwo na ostatnim, 7.etapie wyścigu Tour de Pologne.

Lider wyścigu, Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) uzyskał czas przejazdu 29 min. i 57 sek., co pozwoliło mu zachować przewagę nad rywalami z Movistaru i zostać zwycięzcą 71. Tour de Pologne.

Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) zajął 55.miejsce z czasem przejazdu 31 min.9 sek., co spowodowało, że wypadł z TOP 10 i zajął ostatecznie w generalce 11.miejsce.

Wyniki 7. etapu, Kraków – Wieliczka – Kraków (25 km jazda indywidualna na czas):

1. Kristof Vandewalle (Trek Factory Racing) 29:18

2. Adriano Malori (Movistar Team) 00:03

3. Stephen Cummings (BMC Racing Team) 00:10

11. Mateusz Taciak 00:39

28. Branislau Samoilau 01:21

55. Marek Rutkiewicz 01:51

62. Tomasz Marczyński 02:00

64. Maciej Paterski 02:01