Aktualności

Rebellin 17. na drugim etapie Giro del Trentino

Davide Rebellin był naszym najlepszym zawodnikiem na trasie drugiego etapu Giro del Trentino. Włoch zajął 17. miejsce. Koszulkę lidera stracił Josef Cerny.

Najdłuższy etap Giro del Trentino rozpoczął się od wielu ataków. Bardzo długo trwała swoista wymiana ciosów, aż w końcu odjechało pięciu zawodników. W tym momencie nastąpiło rozprężenie w peletonie, a po nim na czoło wyszła nasza ekipa, wypełniając niepisaną zasadę, że drużyna mająca w swoim składzie lidera jest odpowiedzialna za prowadzenie peletonu.

Przewaga ucieczki w pewnym momencie urosła do ponad 6 minut. Nasi zawodnicy przyspieszyli w drugiej części etapu, co poskutkowało zmniejszającą się stratą do ucieczki. Cały czas osłaniani byli Davide Rebellin, który miał walczyć na etapie oraz lider Cerny.

Po blisko 200 kilometrach jazdy na czele peletonu, u podnóża ostatniej góry przewaga uciekinierów była minimalna. Na czele pozostał Davide Rebellin, a o jak najwyższą pozycję walczył Cerny. Nasz zawodnik, który jest najmłodszy w peletonie, nie był w stanie podążać tempem, które sobie narzucił, co spowodowało u niego spory kryzys. Mocne tempo na czele stale topniejącej grupy, okazało się za silne dla Rebellina, który ostatnie trzy kilometry pokonał z Ivanem Basso.

Ostatecznie na mecie był 17., a w klasyfikacji generalnej zajmuje 18. Miejsce ze strata do lidera 5:54.

 

Wyniki 2. etapu:

1. Kanstantin Siwcow (Sky Procycling) 5:48:08

2. Mauro Santambrogio (Vini Fantini) 0:04

3. Vincenzo Nibali (Astana Pro Team) 0:19

17. Davide Rebellin 1:33

85. Adrian Honkisz 14:55

86. Łukasz Owsian

89. Mateusz Taciak

95. Josef Cerny 15:28

100. Marek Rutkiewicz 16:43

101. Jacek Morajko

113. Bartłomiej Matysiak 19:58

Przed startem do 2.etapu. Kolarze CCC z Bartkiem Huzarskim.

Josef Cerny – lider wyścigu na starcie do 2.etapu.

Davide Rebellin i Ivan Basso podążaja do mety 2.etapu.

 

Cyryl Szweda (news + foto)