Aktualności

Rebellin 27. w Tre Valli Varesine

Davide Rebellin zajął 27.miejsce we włoskim wyścigu o kategorii HC, Tre Valli Varesine. Po raz kolejny tej jesieni, po zwycięstwo sięgnął Sonny Colbrelli.  

Lombardzka impreza prowadząca z Saranno do Varese rozpoczęła się od pokonania 77-kilometrowej pętli, po której peleton wjechał na pierwszą z dziewięciu, 12,8-kilometrowych rund. Miała ona pofałdowany profil, ale szybcy kolarze nie byli bez szans. Przed rokiem czwarty był tu Simone Ponzi. Także Davide Rebellin ma na koncie sukcesy w tej imprezie, gdyż wygrywał ją dwukrotnie (1998, 2011).

Eduard Grosu (NIPPO – Fantini), Zakkari Dempster (Bora – Argon18) i Igor Boev (Gazprom – Rusvelo) znaleźli się w ucieczce dnia, ale pomimo uzyskania prawie 10-kilometrowej przewagi zostali oni doścignięci stosunkowo wcześnie, 50 kilometrów przed metą.

Od tego momentu dochodziło do niezliczonych ataków, ale żadna z tych akcji nie przełożyła się na wypracowanie większego zapasu czasowego. Próby te jednak zredukowały grupę zasadniczą do ok. 70 kolarzy i w takiej liczbie wjechała ona na finałową rundę. Jechali w niej wtedy Davide Rebellin, Maciej Paterski, Simone Ponzi i Adrian Honkisz.

Stawka podzieliła się jeszcze bardziej na ostatnim podjeździe, 3 kilometry przed metą. Wtedy to do ataku ruszyli główni faworyci, tacy jak Fabio Aru (Astana), Diego Ulissi (Lampre-Merida), Rigoberto Uran (Cannondale-Drapac), czy też Gianluca Brambilla (Italy). Nikomu z nich nie udało się zgubić swoich najgroźniejszych rywali, ale po ich przyspieszeniu wykrystalizowała się decydująca, 15-osobowa grupka.

Z niej najszybciej finiszował Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF), który wyprzedził w sprinterskiej końcówce Ulissiego, a także Francesco Gavazziego (Androni Giocattoli – Sidermec). „Pomarańczowi” nie zdołali utrzymać się w czołówce po serii ataków na wzniesieniu. Davide Rebellin był pierwszym z zespołu na mecie, zajmując 27. miejsce. Stracił do zwycięzcy 16 sekund.