Aktualności

Rebellin 3. w GP Prato

Davide Rebellin wjechał na metę GP Industria & Commercio di Prato w 5-osobowej grupce I finiszował w niej na 3.miejscu. 

Trasa była dziś bardzo ciężka. Chciałem atakować wcześnie, by podzielić peleton i sprawić, by wyścigu był jak najtrudniejszy. Udało się odjechać razem z 4 innymi kolarzami. Jechaliśmy bardzo mocno, po zmianach praktycznie do samej mety. Wiedziałem, że o pokonanie Bennatiego będzie niezwykle ciężko, gdyż jest jednym z najlepszych sprinterów. Podjąłem z nim walkę i wierzyłem, że mogę go pokonać. Ostatecznie to on sięgnął po zwycięstwo, a ja wywalczyłem dobrą, trzecią lokatę – powiedział Davide Rebellin.

Przed decydującą akcją, przez ok. 100 kilometrów, na czele wyścigu jechał Łukasz Owsian. Załapał się on do 5-osobowej ucieczki, w której poza nim byli także Jaco Venter (MTN-Qhubeka), Antonio Nibali (Nippo-Fantini), Lorenzo Rota i Giovanni Carboni (obaj Unieuro-Wilier). Ich maksymalna przewaga osiągnęła pułap 3:45.

Szanse uciekinierów na dojechanie do mety nie były jednak zbyt duże, gdyż peleton wcześnie przyspieszył i zaczął zbliżać się do czołówki. Grupka została skasowana kilkadziesiąt kilometrów przed metą i do ataków zabrali się faworyci.

Po kilku przyspieszeniach, z przodu uformowała się nowa prowadząca grupka, w której również CCC Sprandi Polkowice miało swojego przedstawiciela – Davide Rebellina. Włoch, który kilka dni wcześniej wygrał Coppa Agostoni, ruszył po kolejne podium razem z Vincenzo Nibalim (Astana), Marco Marcato (Wanty – Groupe Gobert), Daniele Bennatim (Włochy) i Luca Wackermannem (Southeast).
Gonić ich próbowała 9-osobowa grupka, ale nie zdołali oni dojść czołówki i na ostatnich 5 kilometrach zostali wchłonięci do peletonu.

Rebellin i pozostała czwórka kolarzy zdołała odeprzeć napór grupy zasadniczej i o zwycięstwie zadecydował sprint z udziałem 5 kolarzy. Najszybszy był, mający na swoim koncie wiele zwycięstw odniesionych po masowym finiszu, Bennati. Rebellin finiszował na trzecim miejscu, a drugi był Marcato.