Aktualności

Rebellin i Paterski aktywni w Coppa Bernocchi

Davide Rebellin i Maciej Paterski jechali bardzo aktywnie w końcówce Coppa Bernocchi – G.P. BPM (1.1) jednak ostatecznie wyścig zakończył się masowym sprintem.

Coppa Bernocchi – G.P. BPM rozgrywany był wokół miejscowości Legnano. W ramach rywalizacji kolarze 7-krotnie pokonali 16,7-kilometrowe, pagórkowate okrążenie. Licząc z dojazdem do rundy i finałowymi ok. 30 kilometrami, do pokonania było 192 kilometrów.  Na trasie znajdowało się 45-kilometrowego dojazdu do rund, 16,7-kilometrowego okrążenia z jednym wzniesieniem do Morazzone pokonywanego 7-krotnie oraz 30-kilometrowego, stosunkowo płaskiego odcinka prowadzącego do mety.

Wyścig rozgrywany był przy wysokiej temperaturze, w wakacyjnej pogodzie. Podczas pierwszej godziny zmagań dochodziło do licznych prób odjazdu, jednak dopiero akcja 8 kolarzy okazała się tą skuteczną. W ósemce tej byli Dion Beukeboon (ParkHotel Valkenburg), Vitaliy Buts (Kolss – BDC Team), Alessandro Fedeli (Unieuro – Wilier), Matthias Krizek (Team Roth), Giacomo Berlato (NIPPO – Vini Fantini), Ricardo Vilela (Caja Rural – Seguros RGA), Niccolò Salvietti (Norda – MG. Kvis) i Oscar Pelegri (Amore & Vita). Uzyskali oni maksymalną przewagę na poziomie 5 minut.

Ekipa CCC Sprandi Polkowice nie czekała aż do pracy zabiorą się grupy World Tour i wzięła pogoń na swoje barki. Razem z kolarzami reprezentacji Włoch zmniejszyła przewagę do ok. 2 minut.

Ucieczka została skasowana 45 kilometrów przed metą i od razu zaczęły się tworzyć nowe grupki. Wśród aktywnych kolarzy byli m.in. Davide Rebellin oraz Maciej Paterski, jednak ostatecznie o wszystkim zadecydował masowy sprint. Wygrał go Giacomo Nizzolo (Reprezentaca Włoch), pokonując duet z Bardiani-CSF, Nicola Ruffoniego i Paolo Simiona.

Pierwszym z „pomarańczowych” na kresce był Paterski, który zajął 45.lokatę.