Aktualności

Rebellin trzeci w Vuelta a Murcia

Alejandro Valverde (Movistar) został zwycięzcą wyścigu Vuelta Ciclista a Murcia (kat. 1.1). Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) wywalczył miejsce na podium, zajmując trzecie miejsce.

34.edycja wyścigu Vuelta Ciclista a Murcia rozpoczęła się startem w miejscowości Beniol i po przejechaniu 190,8 kilometrów kolarze finiszowali na mecie w Lorca. Trasa tegorocznej edycji wyścigu należała do wyjątkowo trudnych. Kolarze musieli pokonać trzy trudne podjazdy: Alto Cabezo del la Plata, Alto de Espuña i Alto de Collado Bermejo oraz finałowy podjazd na metę Alto Castillo de Lorca.

Bardzo udany występ odnotowała ekipa CCC Polsat Polkowice. Od samego startu bardzo aktywnie jechali „pomarańczowi”. W ucieczce dnia która zawiązała się zaraz po starcie peletonu jechał Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice). Byli tam również: Łukasz Bodnar (ActiveJet Team), Romain Hardy (Cofidis), Carlos Oyarzun (Efapel – Glassdrive), Cesare Benedetti (Team NetApp Endura), Lluís Guillermo Mas Bonet (Caja Rural – Seguros RGA) i Enrique Sanz (Movistar). Uciekająca grupa jechała bardzo aktywnie a mocne tempo nadawał Marek Rutkiewicz. Uzyskali przewagę, która w pewnym momencie trasy wynosiła ponad 4 minuty.

Po przejechaniu połowy dystansu, w peletonie kontrolę przejęła ekipa Movistar i rozpoczęła dyktować mocniejsze tempo. Przewaga uciekającej grupy zaczęła stopniowo się zmniejszać i na podjeździe Alto de Espuña została skasowana.

Przed podjazdem Alto de Espuña zaatakował Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) i jako pierwszy pokonał podjazd co dało mu punkty w klasyfikacji górskiej, której został zwycięzcą. Na podjeździe pod Alto Collada Bermejo zaatakowali Alejando Valverde (Movistar) i Jerome Coppel (Cofidis). Za nimi ruszyła 30-osobowa grupa kolarzy, której przewodzili „pomarańczowi”. Ekipa CCC Polsat Polkowice przejęła kontrolę nad peletonem i to dzięki jej pracy udało się zlikwidować uciekająca dwójkę i na ostatnich finałowych kilometrach wyprowadzić Davide Rebellina na najlepszą pozycję do finiszu.

Na finiszu w Alto Castillo de Lorca, najlepszym okazał się będący ostatnio w doskonałej formie Alejandro Valverde i to on został zwycięzcą wyścigu Vuelta Ciclista a Murcia. O 3 sekundy pokonał Tiago Machado (NetApp-Endura) i Davide Rebellina (CCC Polsat Polkowice).

Jako ekipa pojechaliśmy naprawdę ładny wyścig – powiedział zwycięzca klasyfikacji górskiej, Tomasz Marczyński. Cały wyścig na czele peletonu było pomarańczowo co świadczy, że kontrolowaliśmy jego przebieg. Ucieczka Marka Rutkiewicza, moje zwycięstwo w klasyfikacji górskiej i trzecie miejsce Davide Rebellina na mecie mogą cieszyć. To efekt dobrze przepracowanych dni podczas zgrupowania i wielka motywacja by być w coraz lepszej dyspozycji. Z przebiegu tego wyścigu wszyscy jesteśmy zadowoleni i jutro znowu postaramy się powalczyć – zakończył Tomasz Marczyński.

 

Wyniki wyscigu Vuelta Ciclista a Murcia (kat. 1.1)

1. Alejandro Valverde (Movistar) 5:06:33

2. Tiago Machado (NetApp-Endura) 0:03

3. Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice)

24. Łukasz Owsian 1:14

29. Branislau Samiolau 1:58

31. Adrian Honkisz 2:29

32. Tomasz Marczyński 2:33

47. Marek Rutkiewicz 12:43

49. Mateusz Nowak

71. Josef Cerny 18:51

 

info: A.Dyszyński