Aktualności

Recovery Pump pomaga w regeneracji kolarzy CCC Sprandi Polkowice

Skuteczna regeneracja jest równie istotna co dobrze zrealizowany trening. W sezonie 2017 kolarzy CCC Sprandi Polkowice wspiera w tym nowoczesne urządzenie Recovery Pump.

Regeneracja jest jednym z najistotniejszych elementów treningu kolarza, jednak musi być ona zastosowana bezpośrednio po wysiłku. W znacznym stopniu proces regeneracji mięśni, zaraz po wyczerpującym wyścigu, wspomaga Recovery Pump – wyjaśnia Bartłomiej Czerwiński, fizjoterapeuta CCC Sprandii Polkowice.

Urządzenie to składa się z dwóch mankietów na kończyny dolne, połączonych z pompą, która fazowo wytwarza podwyższone ciśnienie. Kompresja zwiększa się stopniowo, od stóp poprzez podudzie, udo, imitując tym samym masaż limfatyczny. Zabieg trwa od 45 do 60 minut, w zależności od odczuć zawodnika.

 

Recovery Pump to znakomity sposób na regenerację, szczególnie po wyścigu, gdy dojazd do hotelu jest dłuższy – dodaje Marcin Białobłocki, zawodnik polkowickiego zespołu, mistrz i wicemistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas oraz triumfator jednego z etapów Tour de Pologne. – Świetnie spisuje się także w domu, gdy nie możemy liczyć na masaż wykonany przez masażystę po każdym treningu.

W ramach współpracy z dystrybutorem Recovery Pump, firmą Weron, „pomarańczowi” mają do dyspozycji kilka takich urządzeń. Więcej o nich możecie przeczytać na stronie recoverypump.pl