Reprezentanci MKS-u Polkowice ścigali się w Olejnicy

867 zawodniczek i zawodników z całej Polski zjawiło się 27 kwietnia w Olejnicy na inauguracji cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.

W imprezie wystartowało siedmiu reprezentantów młodzieżowej drużyny kolarskiej MKS Polkowice: Adrian Tymofiejew, Wojciech Stępień, Michał Jaskot w kategorii młodzik, Patrycja Paszek, Kamil Wojciechowski, Maciej Dąbrowski w kategorii junior młodszy oraz Filip Bukraba, który wziął udział w wyścigu dla dzieci.

W wyścigu młodzików na dystansie 4 kilometrów (1 okrążenie) Michał Jaskot zajął trzecie miejsce, Wojciech Stępień piąte, a Adrian Tymofiejew był osiemnasty.

W kategorii juniorek młodszych na dystansie 8 kilometrów (2 okrążenia) piąte miejsce zajęła Patrycja Paszek, a w kategorii juniorów młodszych dziesiąty był Kamil Wojciechowski.

Wyścigu nie ukończył Maciej Dąbrowski, któremu złamany hak przerzutki uniemożliwił walkę o czołową lokatę.

W Olejnicy ścigały się również dzieci, a wśród nich Filip Bukraba, który w swojej kategorii wiekowej zajął dwunaste miejsce.

Był to bardzo udany start – podsumowuje Janusz Pytlak, trener zawodniczek i zawodników MKS Polkowice. – Wyścig w Olejnicy był trudny, trasa wiodła piaszczystymi duktami leśnymi, z kilkoma stromymi podjazdami i zjazdami. Wszyscy walczyli bardzo ambitnie o jak najlepsze lokaty. Cieszy coraz lepsza dyspozycja naszych młodych zawodników. gdyż przed nami jeden z ważniejszych startów w tym sezonie. 10 maja odbędą się w Zielonej Górze eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych oraz Międzywojewódzkie Zawody Młodzików i Młodziczek w MTB. Tego samego dnia w Polkowicach odbędzie się pierwsza edycja Dolnośląskiej Ligi Kolarskiej. Jestem przekonany, że nasi zawodnicy pokażą się z dobrej strony – zakończył Janusz Pytlak.