• Data urodzenia: 02.01.1996
  • Wzrost: 174 cm
  • Waga: 69 kg
  • Narodowość: Polska

Kamil Małecki urodził się w Bytowie, a dziś mieszka 100km na południowy zachód, w miejscowości Grzmiąca. Zaczynał od kolarstwa przełajowego i górskiego, w klubie MLKS Baszta Bytów, u trenera Tomasza Natkaniec. Miał wtedy 9 lat. Jako junior młodszy zdobył przełajowe mistrzostwo Polski, a w kategorii junior wywalczył srebro krajowego czempionatu na szosie.

Mając zaledwie 19 lat podpisał kontrakt z CCC Sprandi Polkowice. Jako zawodnik tej ekipy wygrał etap Karpackiego Wyścigu Kurierów, co sam kolarz uważa za największe osiągnięcie w dotychczasowej karierze. Cały wyścig ukończył na drugim miejscu.

Małecki ma w swoim dorobku także triumf w klasyfikacji młodzieżowej Wyścigu dookoła Mazowsza i start w młodzieżowych mistrzostwach świata.