Aktualności

Robert Krajewski o „Katalonii”: „Będzie bardzo ciężko”

Przed startem ekipy CCC Polsat Polkowice w wyścigu Volta a Catalunya, Robert Krajewski (dyrektor sportowy ekipy) udzielił krótkiego wywiadu portalowi kolarskiemu naszosie.pl.

Po długim okresie przygotowań, czas na jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów dla Was w tym sezonie…

Cieszymy się, że otrzymaliśmy zaproszenie na tak prestiżowy i ważny wyścig jakim jest “Volta a Catalunya”. W wyścigu wezmą udział wszystkie najlepsze drużyny na świecie oraz (tylko) sześć ekip kontynentalnych. Wyścig w Hiszpanii nie będzie jednak dla nas najważniejszym w sezonie, lecz kolejnym startem przygotowującym drużynę do najważniejszej imprezy w roku jaki jest “Tour de Pologne”. Wyścig ten pokaże w jakiej dyspozycji są nasi zawodnicy.

Kto będzie liderem ekipy?

Liczymy bardzo na Jose Mendesa i myślę, że pokaże się na najcięższych etapach tego wyścigu.

Co chcielibyście osiągnąć podczas tego startu?

Trasa zdecydowanie preferuje górali. Na pewno chcielibyśmy pokazać się z jak najlepszej strony, lecz na tym etapie przygotowań o zwycięstwo w tak ciężkim wyścigu będzie bardzo ciężko.

Jakie będą Wasze kolejne starty?

Kolejnym startem naszego zespołu to wyścig w Sobótce będący inauguracją sezonu kolarskiego w Polsce, następnie etapówka w Holandii “Ronde van Drenthe” 15-16.04, “Giro del Trentino”19-22.04 oraz klasyk w Belgi “GP Herning” 23.04. W Polsce pojawimy się 1 maja na wyścigu “Memoriał Trochanowskiego”.

Życzę powodzenia i trzymam kciuki za ekipę.

źródło: www.naszosie.pl, Marek Bala