Aktualności

Robert Krajewski o wyścigu Ronde de L’Oise

W niedzielę, 10.06.br. zakończył się etapowy wyścig we Francji, Ronde de L’Oise. Krótkiej oceny wyścigu dokonał dyrektor sportowy ekipy, Robert Krajewski.

Wyścig etapowy Ronde de L’Oise został rozgrany w dnia 7-10.06.br. w pagórkowatym terenie regionu Pikardii na północy Francji. W wyścigu ekipa CCC Polsat Polkowice wystąpiła w sześcioosobowym składzie: Piotr Gawroński, Tomasz Kiendyś, Bartłomiej Matysiak, Grzegorz Stępniak, Mateusz Taciak i Kamil Zieliński.

Cały wyścig nie układał się po naszej myśli – powiedział po zakończeniu wyścigu dyrektor sportowy ekipy Robert Krajewski. Już na pierwszym etapie mieliśmy sporego pecha. Tego dnia panowały bardzo trudne warunki pogodowe, było dość chłodno i przez cały czas trwania etapu padał rzęsisty deszcz. Tego dnia mieliśmy aż 8 defektów. Organizator nie zapewnił wystarczającej ilości wozów neutralnych co spowodowało, że m.in. musiał z wyścigu wycofać się Tomasz Kiendyś.

Wszystkie etapy przebiegały w podobnych warunkach pogodowych a mimo to było bardzo szybkie tempo i bardzo wiele akcji. Na każdym etapie dochodziło do wielu odjazdów, które w końcówce wyścigu były likwidowane przez peleton, a losy zwycięstwa warzyły się do ostatniego etapu.

W wyścigu nie odegraliśmy większej roli, mimo to trzeba dodać, że wszyscy zawodnicy jechali w nim bardzo aktywnie, a w osiągnięciu dobrego miejsca zabrakło trochę szczęścia.

Uważam, że dla zawodników biorących udział w Ronde de L’Oise był to dobry trening przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski – dodał na zakończenie Robert Krajewski.