Aktualności

Robert Krajewski podsumowuje pierwszy start ekipy

W niedzielę, 2.02.br. startem w wyścigu Grand Prix Marsylii, ekipa CCC Polsat Polkowice rozpoczęła sezon kolarski 2014. O jego przebiegu i postawie kolarzy CCC poinformował dyrektor ekipy Robert Krajewski.

Za nami pierwszy start w tym roku i pomimo, że wielkiego wyniku nie zrobiliśmy to z postawy oraz dyspozycji zawodników mogę być zadowolony – podsumował dyrektor sportowy ekipy Robert Krajewski.

Wyścig był bardzo trudny z wieloma podjazdami ( w tym dwa po 9 km). Pogoda również była nie najlepsza – wiał silny wiatr, była niska temperatura oraz śnieg leżący na szczycie jednego z podjazdów. Tempo od startu zawrotne, bo większość z zawodników chciała udowodnić w jakiej dyspozycji są w chwili obecnej.

My jako drużyna wyścig rozpoczęliśmy bardzo spokojne jadąc w środku peletonu i szukając swojej szansy w końcówce wyścigu. Wyścig jednak pokazał, że wielu zawodników z drużyn francuskich oraz belgijskich jest bardzo dobrze przygotowana do pierwszych startów, dlatego o walkę na końcowych kilometrach było bardzo ciężko.

Swojej szansy szukał również David, który pod ostatni odjazd załapał się w 12 osobowy odjazd, ale ucieczka została “skasowana” kilka kilometrów przed metą.

Jestem jednak przekonany, że dyspozycja naszych zawodników będzie coraz lepsza i mam nadzieję, że będą wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej w najbliższym starcie w wyścigu “Etoile de Besseges” –zakończył Robert Krajewski.