Aktualności

Ronde van Drenthe: Kiendyś w piątej „10”

Tomasz Kiendyś zajął w pierwszym z dwóch holenderskich wyścigów rozgrywanych w rejonie Drenthe, miejsce w piątej „10” i był jedynym „pomarańczowym”, który ukończył zmagania. Wygrał Edward Theuns (Topsport Vlaanderen – Baloise).

Albert Achterhes Pet Ronde van Drenthe był kolejnym z wyścigów rozgrywanych w krajach Beneluksu, w których startowała w ostatnich tygodniach grupa CCC Sprandi Polkowice. Podobnie jak poprzednie imprezy, także ta holenderska odbywała się na trudnym, pagórkowym terenie z sektorami brukowymi. Taka trasa spowodowała sporo chaosu i nerwowości.

Na początku zmagań oderwała się 5-osobowa grupa (bez kolarzy polkowickiego ekipy), która wypracowała sobie ok.4-minutową przewagę. Została jednak doścignięta kilkadziesiąt kilometrów przed końcem.

Z peletonu zaczęli odrywać się kolejni zawodnicy, tworząc z przodu ucieczkę liczącą 30 kolarzy. Z niej na atak zdecydowali się Bert-Jan Lindeman (Team LottoNL-Jumbo), Scott Thwaites (Bora-Argon 18), Jasper Asselman (Team Roompot Oranje Peloton), Edward Theuns (Topsport Vlaanderen – Baloise) i Joey Van Rhee (Cyclingteam Jo Piels). Grupa pościgowa jechała ze stratą ponad minuty i nie była w stanie jej zniwelować do samego końca.

„Piątka” zgodnie współpracowała i razem wjechała na metę. Najszybszy w sprincie okazał się Theuns, który pokonał Lindemana i Van Rhee. Tomasz Kiendyś przyjechał w peletonie, na 48. miejscu.

Wyniki Albert Achterhes Pet Ronde van Drenthe, Hoogeveen – Hoogeveen, 198km

1. Edward Theuns (Topsport Vlaanderen – Baloise)

2. Bert-Jan Lindeman (Team LottoNL-Jumbo)

3. Joey Van Rhee (Cyclingteam Jo Piels)

48. Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice) 5:25

DNF Nikolay Mihaylov

DNF Jarosław Marycz

DNF Adrian Kurek

DNF Mateusz Taciak

DNF Grega Bole

DNF Christian Delle Stelle

DNF Grzegorz Stępniak