Aktualności

Rozpoczyna się wyścig Tour Méditerranéen

Już jutro, 13.02.br. (czwartek), rozpoczyna się kolejny wyścig w którym wystartuje ekipa CCC Polsat Polkowice. Będzie to francuska etapówka Tour Méditerranéen (kat. UCI 2.1).

Wyścig Tour Méditerranéen po raz pierwszy został rozegrany w 1974 roku i nieprzerwanie rozgrywany jest corocznie. W tym roku będzie to jego 41 edycja. Od samego początku był organizowany jako wyścig etapowy a trasy jego prowadzą drogami w regionie Prowansji, Lazurowego Wybrzeża aż do podnóża Alp. Trasa wyścigu jest w większości bardzo mocno pofałdowana a kulminacyjnym punktem wyścigu jest etap z podjazdem pod Monte Faron w Tulonie. „Wyścig Śródziemnomorski” jest obecnie częścią kalendarza UCI Europa Tour i posiada kategorię 2.1.

 

Profil trasy 1.etapu.

 

Profil trasy 2.etapu.

Profil trasy 3.etapu.

Profil trasy 4.etapu (jazda indywidualna na czas).

Profi trasy 5.etapu.

Jak informują organizatorzy na starcie wyścigu stanie 21 ekip kolarskich w ośmioosobowych składach a wśród nich Ekipy Word Tour (AG2R La Mondiale, FDJ.fr, Team Europcar, Trek Factory Racing, BMC Racing, Giant-Shimano, Team Katusha). Nie zabraknie również wielu utytułowanych kolarzy z czołówki światowego peletonu, m.in. Tyler Phinney (BMC), Sylvian Chavanel (IAM Cycling), Carlos Betancur (AG2R La Mondiale), Thomas Voeckler (Team Europcar), Cadel Evans (BMC Racing),  John Degenkolb (Team Giant-Shimano) oraz Franco Pelizzotti (Androni Giocattoli).

W wyścigu wystartuje również ekipa CCC Polsat Polkowice w składzie: Piotr Gawroński, Tomasz Kiendyś, Jarosław Marycz, Nikolay Mihaylov, Bartłomiej Matysiak, Davide Rebellin, Marek Rutkiewicz i Grzegorz Stępniak. Dyrektorem sportowym który poprowadzi zespół będzie Gabrielle Missaglia.

Należy dodać, że startujący w ekipie „pomarańczowych” Davide Rebellin był dwukrotnie zwycięzcą tego wyścigu. Pierwszy raz wygrał wyścig w 1999 roku a następnie w roku 2001.

Program Tour Méditerranéen (kat. 2.1);

13.02 – 1.etap: Argeles-sur-Mer – Montagnac, 223,5 km

14.02 – 2.etap: Cadolive – Rousset, 170,6 km

15.02 – 3.etap: Lambesc – Saint Rémy de Provence, 63 km

15.02 – 4.etap: Saint Rémy de Provence, 18,2 km, jazda indywidualna

16.02 – 5. etap: Bandol – Toulon, Mont-Faron, 192,7 km

 

 

mapa wyscigu i profile tras (www.letourmed.com)

info: A.Dyszyński