Rund um Koeln: Zwycięstwo Sama Bennetta, Kiendyś 31.

Sam Bennett z ekipy NetApp Endura Team wygrał 98. edycję wyścigu Rund um Koeln. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) finiszował na 31.miejscu.

W wielkanocny poniedziałek został rozegrany jeden z najstarszych niemieckich wyścigów klasycznych Rund um Koeln. Tegoroczna edycja wyścigu, który posiada kat. UCI 1.1 został rozegrany po raz 98. Peleton kolarski złożony z 24 ekip kolarskich miał do pokonania trasę długości 192,6 kilometrów, która prowadziła drogami wokół Kolonii.

W wyścigu wzięły udział dwie polskie ekipy kolarskie: CCC Polsat Polkowice i ActiveJet Team. „Pomarańczowi” wystartowali w sześcioosobowym składzie: Paweł Charucki, Josef Cerny, Piotr Gawroński, Tomasz Kiendyś, Adrian Kurek i Mateusz Taciak.

Rywalizacja kolarzy podczas dzisiejszego startu miała bardzo dynamiczny przebieg. Zaraz po starcie peletonu w Kolonii kolarze narzucili bardzo wysokie tempo jazdy, mimo to nie brakowało licznych ataków i prób odjazdów. Trasa wyścigu prowadziła po dość wąskich i krętych drogach w terenie mocno pofałdowanym. Dodatkowym utrudnieniem dla kolarzy był dość silnie wiejący wiatr oraz przelotne opady deszczu. Te wszystkie czynniki sprawiły, że nie obyło się bez wielu kraks. W jednej z największych, która miała miejsce zaraz na początku rywalizacji, leżało wielu kolarzy a wśród nich również „pomarańczowi”: Paweł Charucki i Piotr Gawroński.

Pierwsza, skuteczna ucieczka, uformowała się dopiero po przejechaniu mniej więcej połowy dystansu. Trójka kolarzy zyskała około dwuminutową przewagę nad peletonem, lecz w miarę zbliżania się do mety, przewaga sukcesywnie się zmniejszała. Peleton kontrolowany przez ekipę Netapp – Endura robił wszystko by do mety w Kolonii dojechał cały peleton, który na wskutek kraks był mocno uszczuplony.

Zgodnie z oczekiwaniami, na ostatnich rundach ulicami Kolonii na czele jechała kilkudziesięcioosobowa grupa kolarzy z której rozegrano sprinterski pojedynek. Najszybciej finiszował Sam Bennet (NetApp Endura), który pokonał Barry Markusa (Belkin Pro Cycling) oraz Geralda Ciolka (MTN-Qhubeka).

Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) finiszował na 31.miejscu.