Aktualności

Rund um Koln: Paluta na 42. miejscu

Michał Paluta był najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem CCC Sprandi Polkowice w jednodniowym wyścigu Rund um Koln. Padł on łupem Toma Boonena.

Kluczowy dla losów wyścigu okazał się odjazd, sporej, ok. 20-osobowej grupy. Jechali w niej bardzo silni kolarze, tacy jak Tom Boonen, Petr Vakoc, Gerard Ciolek, Edward Theuns, Raymond Kreder, czy też Maarten Tjallingii. Niestety kolarzom CCC Sprandi Polkowice nie udało się załapać do tej ucieczki. W związku z faktem, że z przodu byli przedstawiciele większości czołowych ekip, szanse na doścignięcie czołówki przez peleton były niewielkie.

Przewaga wyrównała się na poziomie 2 i pół minuty, a z przodu grupy zasadniczej pracowali głównie kolarze Giant-Alpecin, którzy również nie mieli swojego zawodnika na czele.

Kilkadziesiąt kilometrów przed metą od ucieczki oderwała się piątka Boonen, Maes, Schillinger, Theuns i Gerdemann. Zgodnie ze sobą współpracowali i nie dali się doścignąć grupie pościgowej. Zwycięzca został wyłoniony po 5-osobowym sprincie. W nim Boonen mógł liczyć na pomoc swojego kolegi z ekipy, Maesa i skrzętnie to wykorzystał sięgając po zwycięstwo. Drugi był Theuns, a trzeci Schillinger. Najwyżej z „pomarańczowych” przyjechał Michał Paluta, który był 42. Na 48. miejscu finiszował Jakub Kaczmarek.