Runda wiosenna już za nami

W Głogowie odbyły się zawody kończące wiosenną edycję Międzyszkolnej Ligi Kolarskiej. Teraz młodzi kolarze mają przerwę, a do rywalizacji wrócą po wakacjach. Pierwszy start mają zaplanowany we wrześniu, podczas mistrzostw Polski w maratonach MTB w Obiszowie.

Międzyszkolna Liga Kolarska to zawody dla dzieci, rozgrywane oddzielnie dla chłopców oraz dziewcząt w kategoriach – żak i młodzik. Ich organizatorem jest stowarzyszenie MTB Obiszów Team. Na wiosenną edycję składało się pięć wyścigów. Pierwszy z nich odbył się podczas Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, na początku maja. Kolejne zmagania miały miejsce w Jerzmanowej, Lubinie, Obiszowie i Głogowie. Dla młodych adeptów kolarstwa z powstałej w tym roku szkółki kolarskiej działającej w ramach MKS Polkowice były to pierwsze starty. W sumie w zmaganiach uczestniczyło blisko 150 zawodników i zawodniczek. Spośród reprezentantów MKS Polkowice najwyższe lokaty zajęli – Jakub Romanik – 18 wśród uczniów szkół podstawowych, Wojciech Stępień – 24. w tej samej kategorii. Wśród uczniów gimnazjum w gronie dziewcząt 9. miejsce zajęła Patrycja Paszek, a wśród chłopców 14. miejsce zajął Michał Wierzycki, a 26. był Paweł Stojke.

Oglądaj galerię zdjęć z tego wydarzenia!