Aktualności

Rusza Wyścig Dookoła Mazowsza.

We wtorek, 27.07.br.wyścigiem o Puchar Prezydenta Białej Podlaskiej rozpocznie się 53 edycja Międzynarodowego Wyścigu Dookoła Mazowsza. To ostatni sprawdzian dla Polaków przed zbliżającym się Tour de Pologne.

Kolejny wyścig z cyklu kolarskiej ProLigi rozpocznie się wyścigiem australijskim rozegranym na rynku w Białej Podlaskiej. Polega on na tym, że na każdej pętli ostatni zawodnik odpada. Wygrywa ten, który najdłużej się utrzyma w peletonie czyli pokona najwięcej rund.

Pierwszy etap z Siedlec do Kozienic liczy 180 kilometrów i choć każdy wie, że na Mazowszu trudno o wzniesienia, organizatorzy zaplanowali aż cztery premie górskie i trzy lotne. Po wjeździe do Kozienic kolarze pokonają dwie rundy.
Drugi etap ze Zwolenia do Szydłowca to dystans 162 kilometrów. Po wjeździe do Szydłowca peleton pokona sześć rund, a na każdej z nich usytuowano premię górską.
Kolejny, trzeci etap rozegrany zostanie w piątek, a kolumna wyścigu przemieści się z Nowego Miasta nad Pilicą do Warszawy. W dzielnicy Wesoła przy ulicy Jana Pawła zawodnicy pokonają sześć rund. Etap liczy prawie 133 kilometry.
Ostatni, sobotni etap wiedzie z Nowego Dworu Mazowieckiego do Płocka. Tym razem do pokonania będzie dystans 167 kilometrów. Końcówka etapu odbędzie się na bardzo ciekawych rundach w Płocku. Sztywny podjazd ulicą Mostową oraz kostka brukowa może sporo namieszać w “generalce”.

Na starcie pojawią się wszystkie polskie ekipy zawodowe, reprezentacja Polski, Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy, Team Nutrixxion Sparkasse, Dukla Trencin, PSK Whirpool, Reprezentacja Białorusi, Rietumau-Delfin, LKT-Team Branderburg.

Dyrektor wyścigu, Marcin Wasiołek powiedział: Moim faworytem jest doświadczony sprinter, ale kto nim będzie, tego nie wiem. Myślę, że wyścig może się rozstrzygnąć dopiero w sobotę w Płocku, gdzie na tamtejszej starówce mamy sporo kostki brukowej i podjazdów. Taki nasz mini Paryż-Roubaix.

W tym roku nie ma jazdy indywidualnej na czas, która w poprzednich latach decydowała o końcowym triumfie. Wyścig rozegra się na sprintach, a tu powalczyć może zeszłoroczny Mistrz Polski, Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat), który w zeszłym roku rywalizował z rewelacją tego sezonu Peterem Saganem (Liquigas).

Ekipa CCC Polsat Polskowice wystąpi w swoim najsilniejszym składzie. W druzynie pojedzie m.in. trzech kolarzy, którzy wystartują w Tour de Pologne: Łukasz Bodnar, Bartłomiej Matysiak oraz Tomasz Marczyński. Ponadto, Krzysztof Jeżowski, Tomasz Kiendyś, Tomasz Lisowicz, Jarosław Rębiewski i Tomasz Smoleń.

żródło: naszosie.pl