Aktualności

Ruszył wyścig „Bursztynowym Szlakiem”.

Prologiem w Zgierzu rozpoczął się XXV Ogólnopolski Wyścig Kolarski„Szlakiem Bursztynowym 2010″. W tym wyścigu ekipa CCC Polsat Polkowice wystartowała w bardzo okrojonym składzie.
Ze względu na bardzo intensywny okres przygotowań wiosennych i pierwszych startów, część zawodników korzysta z krótkiego odpoczynku, natomiast Tomasz Marczyński oraz Adrian Honkisz leczą kontuzje, których nabawili się podczas upadków w wyścigu „Dookoła Turcji”.

Na starcie wyścigu ekipa stanęła w czteroosobowym składzie: Jarosław Rębiewski, Tomasz Lisowicz, Tomasz Smoleń oraz Krzysztof Jeżowski. Mimo braku kolegów z ekipy zapowiedzieli walkę o zwycięstwo. „Będzie bardzo ciężko, bo jest nas tylko 4, ale zrobimy wszystko, aby nie zawieźć oczekiwań naszego kierownictwa” – powiedział przed startem do prologu Jarosław Rębiewski.

Prolog długości 43 km (18 rund po 2,4 km) służył wyłącznie rozdaniu koszulek w poszczególnych klasyfikacjach. Na 6 rundzie odskoczyła 9 osobowa grupka, która na metę przyjechała z kilku sekundową przewagą nad zasadniczym peletonem. Z grupki tej na 6 miejscu finiszował Jarosław Rębiewski. Pozostali nasi zawodnicy przyjechali w zasadniczym peletonie.

Wyniki prologu

1. Gradek Kamil KELLYS GKS CARTUSIA KARTU
2. Wylęgała Dawid KELLYS GKS CARTUSIA KARTU
3. Birkenfeld Rene TEAM ISAAC

6. Rębiewski Jarosław
11. Jeżowski Krzysztof
17. Smoleń Tomasz

50. Lisowicz Tomasz