Aktualności

Ruta del Sol: Antunes 9. na królewskim etapie

Amaro Antunes zanotował kolejny świetny występ w pomarańczowych barwach, tym razem finiszując na 9.miejscu na najtrudniejszym etapie Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol.

Info: Etap 2, 15 lutego, Otura (Granada) – La Guardia de Jaén (Alto de Allanadas) (Jaén)

Trasa: górzysta, meta pod górę (kat. 1, dł. 4,5km, śr. 10,8%, max. 17,5%)

Kolarze CCC Sprandi Polkowice nie znaleźli się w 9-osobowej ucieczce dnia, która wypracowała sporą przewagą, wynoszącą ponad 7 i pół minuty, ale nie była to kluczowa akcja wyścigu. Ostatni, utrzymujący się na czele uciekinier – Diego Rubio – został doścignięty przez ok. 10-osobową, mocną grupę goniącą, na ostatnim podjeździe, 2km przed metą. Walka o sukces etapowy rozegrała się na najbardziej stromym fragmencie wzniesienia, pomiędzy głównymi faworytami. Wśród nich był lider CCC Sprandi Polkowice, Amaro Antunes.

Portugalski góral jechał z najlepszymi aż do ostatniego kilometra, gdy utracił bezpośredni kontakt z czołówką. Finałowe 1000 metrów pokonał swoim własnym, ale mocnym tempem i zameldował się na szczycie na 9.miejscu, z 38 sekundami straty do zwycięzcy etapowego, Wouta Poelsa (Team Sky). Dzięki tej świetnej postawie, Antunes awansował w klasyfikacji generalnej też na 9.lokatę.

Widzę, że forma rośnie z każdym dniem i moje odczucia na rowerze są bardzo dobre. Dziś jednak odczuwałem skutki alergii, z którą muszę się zmagać w ostatnich dniach i miała ona wpływ na moją jazdę na drugim etapie. Podjazd pod Alto de Allanadas z pewnością mi pasował, bo wygrywałem już w podobnym terenie, ale na dłuższych wzniesieniach prezentuję się najlepiej – opowiadał Amaro Antunes po etapie.

Wyniki