Aktualności

Ruta del Sol: Dobry debiut Schlegela

Bardzo dobrze w swoim debiucie w pomarańczowym stroju zaprezentował się Michal Schlegel. Finiszował on w czołowej „30” na 1 etapie Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol. 

Info: 15 lutego, Rincón de la Victoria (Málaga) – Granada, 155,4km

Pogoda: słonecznie, ciepło

Trasa: górzysta, 5 premii górskich (Puero de Zafaraya, kat. 1 (43,8km), Alto del Navazo, kat. 3 (56,5km), Alto de Alhama, kat.3 (70,3km), Alto del Lucero, kat. 2 (83,9km), Monachil El Purche, kat. 1 (136,1km), dł. 7km, śr. 8%)

vuelta-a-andalucia-ruta-ciclista-del-sol-2017-stage-1-1485552148

Pierwsza ucieczka wyścigu liczyła 7 kolarzy. Początkowo zaatakowali Tosh Van der Sande (Lotto – Soudal), Georg Preidler (Team Sunweb), Florian Sénéchal (Cofidis), Kirill Sveshnikov (Gazprom-RusVelo), Berden de Vries (Roompot-Nederlandse Loterij) i Daniel Turek (Israël Cycling Academy), a później dołączył do nich Ibas Salas (Burgos-BH). Razem wypracowali ponad 5 minut przewagi.

W ciężkim, górzystym terenie ucieczka sie kurczyła, aż w końcu na czele pozostali tylko Van der Sande, Senechal i Turek. Trójka ta musiała uznać wyższość goniących 37 kilometrów przed metą, przed najtrudniejszym podjazdem etapu.

Kolarze CCC Sprandi Polkowice pokazali się na początku wzniesienia z bardzo dobrej strony, nadając tempo w głównej grupie. Pracowali oni na rzecz Michala Schlegela, dla którego był to debiut w nowych barwach. Dzięki wsparciu zespołu mógł rozpocząć wspinaczkę z komfortowej pozycji.

Alberto Contador (Trek Segafredo) był jednym z pierwszych zawodników, który zaatakował pod górę. Jego przyspieszenie momentalnie przerzedziło stawkę i zainicjowało selekcję. Ostatecznie, po zjazdach, na finałowe kilka kilometrów wjechała 6-osobowa czołówka, w której byli – Contador, Alejandro Valverde (Movistar), Diego Rosa, Wout Poels (obaj Team Sky), Ion Izaguirre (Bahrain Merida) i Sebastian Reichenbach (FDJ).

Valverde był spośród nich najszybszy na finiszu i mógł świętować zarówno wygraną etapową, jak i prowadzenie w wyścigu. Uprzedził on na kresce Poelsa i Reichenbacha. Schlegel ukończył zmagania 1:04 po zwycięzcy, w większej grupie, na 27.miejscu.

Wyniki