Aktualności

Ruta del Sol: Großschartner i Owsian wśród najlepszych na 2. etapie

Felix Großschartner zajął 13. miejsce na 2. etapie Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol, który zakończył się finiszem ok. 40-osobowej grupy. Niespodziewaną akcje w sprinterskiej końcówce przeprowadził też Łukasz Owsian, który spróbował długiego finiszu. 

186-kilometrowy etap do Kordoby, miał w większości płaski profil, ale nie miał to być dzień dla sprinterów. 23 kilometry przed metą znajdował się podjazd 3.kategorii, na którym miała dokonać się selekcja. Niestety w rywalizacji nie mógł wziąć udział Victor de la Parte, który z powodu gorączki musiał zrezygnować ze startu.

Po 35 kilometrach, obfitujących w próby odjazdu i pękanie peletonu, w końcu odskoczyła 4-osobowa ucieczka. Jechali w niej Ruben Pols (Topsport Vlaanderen – Baloise), Reinier Honing (Roompot – Oranje Peloton), Pablo Torres (Burgos-BH) i Aitor González  (Euskadi Basque Country – Murias). Ich maksymalny zapas tego dnia wyniósł prawie 4 minuty.

Grupa zasadnicza kontrolowała sytuację i utrzymywała różnicę na niski poziomie. Złapała uciekinierów 30 kilometrów przed metą, jeszcze przed rozpoczęciem wspinaczki. Na podjeździe na samotny atak zdecydował się Kanstantsin Siutsou (Dimension Data), jednak 20 sekund jakie zyskał nad goniącymi nie mogły wystarczyć na dojazd do mety. Później próbował jeszcze Tim Wellens (Lotto Soudal) oraz Daniel Moreno (Movistar), a kilka kilometrów przed końcem grupa się podzieliła i z przodu pedałowało ok. 17 zawodników.

Ostatecznie przed metą stawka się zjechała i zwycięzca został wyłoniony z ok. 40-osobowej grupy. Na finałowym kilometrze długiego finiszu spróbował Łukasz Owsian, który „usiadł” na kole atakującego kolarza Dimension Data. Ta próba się nie powiodła i górski mistrz Polski z 2014 roku został złapany na ostatnich 300 metrach.

Wygrał Nacer Bouhanni (Cofidis, Solutions Crédits), pokonując Fabio Felline (Trek – Segafredo) i Bena Swifta (Team Sky). Na 13. miejscu finiszował najlepszy tego dnia z „pomarańczowych”, Felix Großschartner.