Aktualności

Ruta del Sol: Grossschartner 23. w czasówce

Dwóch “pomarańczowych” zmieściło się w czołowej “30” na 3.etapie Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol, jeździe indywidualnej na czas.

Info: 17 lutego, etap 3., Lucena  –  Córdoba, 12km, jazda indywidualna na czas

Pogoda: ciepło, słonecznie

Trasa: pofałdowana

vuelta-a-andalucia-ruta-ciclista-del-sol-2017-stage-3-1485552303

Na papierze 12-kilometrowa czasówka faworyzowała typowych specjalistów od jazdy indywidualnej, ale jak się okazało, początkowe wzniesienie popsuło niektórym zawodnikom plany. Wśród nich był Marcin Białobłocki, który liczył na bardzo dobry rezultat, ale ostatecznie musiał się zadowolić wynikiem 15:44, 49 sekundy gorszym od rezultatu zwycięzcy.

Nieco szybciej (o 5 sekund) od Polaka pojechał  Felix Grossschartner, który również w przeszłości pokazał, że jazda na czas jest jego dobrą stroną. Austriak uplasował się na 23. miejscu, a mistrz Polski z 2015 roku był ostatecznie 28.

Podobnie jak duet CCC Sprandi Polkowice, także Victor Campenaerts (Team LottoNL-Jumbo) był jednym z zawodników, którzy wystartowali w początkowej fazie. Zasiadł na fotelu lidera po swoim przejeździe i został na nim do samego końca zmagań.

Walka o pierwszą „3” trwała aż do przybycia na metę ostatniego kolarza, właściciela koszulki lidera, Alberto Contadora (Trek Segafredo). Głównym celem Hiszpana nie było jednak wygranie etapu, a pokonanie swojego największego rywala Alejandro Valverde (Movistar). Jak się okazało to ten drugi był szybszy (o 5 sekund) i odzyskał prowadzenie w generalce.

Wyniki