Aktualności

Ruta del Sol: Grossschartner w ucieczce, Hirt tuż za top 20

Felix Grossschartner przez długi czas jechał w czołowej grupie, a Jan Hirt ukończył “królewski etap” Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol tuż za czołową „20”.

Info: 16 lutego, 3.etap, Torredonjimeno › Alto Peña del Águila, Mancha Real (Jaén), 177,9km

Pogoda: słonecznie

Trasa: górska, meta na podjeździe (Alto Valle Puerto Viejo (kat.1, 28,7km), Puero de Siete Pillas (kat. 2, 136,3km), Puerto de Torres (kat. 3, 166,1km), Alto Peña del Águila (kat.1, 177,8km,  dł. 4,8km, śr. 8,7%)

vuelta-a-andalucia-ruta-ciclista-del-sol-2017-stage-2-1485552244

Po próbie ucieczki Frantiska Sisra w Tour of Oman, także w Hiszpanii CCC Sprandi Polkowice zdołało wysłać swojego przedstawiciela do odjazdu. Był nim Felix Grossschartner, który załapał się do 5-osobowej grupki. Jechali w niej także Tim Wellens (Lotto-Soudal), Antonio Nibali (Bahrain Merida), Georg Preidler (Sunweb) i Xandro Meurisse (Wanty – Groupe Gobert). Peleton początkowo nie przejmował się ich mocnym tempem i pozwolił im na uzyskanie 8-minutowego prowadzenia.

Felix Grossschartner był jednym z mocniejszych kolarzy w ucieczce. Najdłużej był w stanie utrzymać się z Timem Wellensem, który tego dnia miał spośród uciekinierów najlepszą nogę. Austriak stracił z nim kontakt 48 kilometrów przed metą, a 25 kilometry dalej został doścignięty przez grupę zasadniczą.

Belg prowadził w wyścigu aż do 6 kilometrów przed kreską, kiedy to został wchłonięty u podnóża decydującego wzniesienia. Peleton był wtedy mocno przerzedzony, a jechali w nim m.in. Jan Hirt, Michal Schlegel i Łukasz Owsian. Po wczorajszym dobrym debiucie Schlegela, tym razem to Hirt był pierwszym „pomarańczowym” na mecie. Zajął on 21.miejsce, tracąc do zwycięzcy 1:39.

2 kilometry przed szczytem zdecydowany atak przeprowadził Alberto Contador (Trek Segafredo). Hiszpan jechał z całych sił starając się odeprzeć pogoń rywali. Nie wystarczyło to jednak na pokonanie Thibaut Pinot (FDJ), który dogonił Contadora 200 metrów przed końcem i wyprzedził. Francuz mógł się cieszyć ze zwycięstwa etapowego, a kolarz Trek Segafredo z objęcia prowadzenie w generalce. Trzeci był jadący w koszulce lidera, Alejandro Valverde (Movistar).

Wyniki