Aktualności

Ruta del Sol: Owsian w odjeździe na 4.etapie

Łukasz Owsian jechał w ucieczce dnia i został doścignięty dopiero w samej końcówce 4.etapu Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol.

Info: 18 lutego, etap 4., La Campana (Sevilla) – Sevilla, 179,3km

Pogoda: ciepło, pochmurnie

Trasa: pagórkowata, płaska końcówka

vuelta-a-andalucia-ruta-ciclista-del-sol-2017-stage-4-1485552357

Profil tego etapu odpowiadał uciekinierom, z uwagi na 3 premiowane podjazdy i płaską końcówkę. Z tego powodu ważne było załapania się do odjazdu. Po wielu próbach na początkowych kilometrach oderwać udało się Łukaszowi Owsianowi, który zaatakował w towarzystwie Martijna Buddinga (Roompot – Nederlandse Loterij), Jérôme’a Cousina (Cofidis), Martijna Keizera (Team LottoNL-Jumbo), Diego Rubio (Caja Rural – Seguros RGA) i Jensa Wallaysa (Sport Vlaanderen – Baloise).

Peleton nie był łaskawy dla uciekinierów i nie pozwolił im na wypracowanie przewagi większej niż 3 minuty. Atakujący nie dawali jednak za wygraną, starając się utrzymać zapas czasowy nad goniącymi, na możliwie najwyższym poziomie.

10 kilometrów przed metą przewaga Owsiana i jego towarzyszy wciąż wynosiła ok. minutę, więc wyścig był otwarty. Ostatecznie ucieczka została skasowana 4 kilometrów przed metą i zwycięzcę wyłonił masowy sprint. O pozycję zacięcie walczył Maciej Paterski, ale musiał się zadowolić 22. miejscem na mecie.

Wygrał Bryan Coquard (Direct Energie), a za nim kreskę przecięli Daniel Hoelgaard (FDJ) i Hugo Hofsetter (Cofidis).  Alejandro Valverde (Movistar) utrzymał prowadzenie w generalce.

Wyniki