Ruta del Sol: Samoilau najepszy z „pomarańczowych” w czasówce

Zawodnicy CCC Sprandi Polkowice nie będą najlepiej wspominać etapu 1b, jazdy indywidualnej na czas w Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol. Najlepszym z „pomarańczowych” był Branislau Samoilau, który uplasował się w szóstej „10”.

Do czasówki nie przystąpił Łukasz Owsian, który brał udział w kraksie na etapie 1a i któremu założono 12 szwów na rozciętym kolanie. Na rampie startowej pojawili się natomiast Stefan Schumacher i Adrian Honkisz, którzy również ucierpieli w kraksie, ale ich obrażenia okazały się mniejsze. Nie byli jednak w stanie pojechać na miarę swoich możliwości. Schumacher znany jest ze swojej umiejętności jazdy indywidualnej i nie mógł się nimi wykazać na tym etapie.

Najszybciej spośród kolarzy CCC Sprandi Polkowice, 8,2-kilometrowy odcinek przejechał Branislau Samoilau, który zajął 55. miejsce. Do zwycięzcy, Javiera Moreno (Movistar) stracił 39 sekund. Nowym liderem wyścigu został 4. na czasówce, Alberto Contador.