Ruta del Sol: Valverde zwycięzcą prologu i pierwszym liderem wyścigu

Od prologu w Almerii rozpoczęła się rywalizacja kolarzy w wyścigu Vuelta Ciclista a Anadlucia Ruta del Sol (kat.2.1)

W pierwszym dniu hiszpańskiej etapówki, Vuelta Ciclista a Anadlucia Ruta del Sol (kat.2.1) została rozegrana jazda indywidualna na czas. 133. kolarzy, którzy stanęli na starcie wyścigu zmagało się z bardzo krótką, zaledwie 7,3 kilometrowa płaską trasą, która prowadziła ulicami Almerii.

Bardzo dobry występ odnotował ubiegłoroczny zwycięzca wyścigu, Alejandro Valverde(Movistar Team), który trasę czasówki pokonał w doskonałym czasie 8 minut i 22 sek. O 7 sek. gorszy czas przejazdu „wykręcił” kolarz ekipy Team Giant-Shimano, Tom Dumoulin i zajął drugie miejsce. Trzeci czas uzyskał Ion Izagirre (Movistar Team) z czasem gorszym od zwycięzcy o 9 sekund.

Najlepszy czas przejazdu z pośród zawodników ekipy CCC Polsat Polkowice uzyskał debiutujący w ekipie Tomasz Marczyński. Trasę czasówki pokonał w czasie gorszym od Alejandro Valverde o 30 sekund co dało mu 35.miejsce w klasyfikacji generalnej.