Aktualności

Rutkiewicz i CCC Polsat Polkowice liderami Pro Ligi.

Marek Rutkiewicz z grupy Mróz Active Jet pozostał liderem cyklu kolarskiej Pro-Ligi Arkus & Romet po zakończonym w sobotę Małopolskim Wyścigu Górskim. Zwycięzca wyścigu Jacek Morajko (Mróz) zdobył swoje pierwsze punkty i awansował na czwarte miejsce. W klasyfikacji drużynowej nadal prowadzi grupa CCC Polsat Polkowice.

Małopolski Wyścig Górski nie wprowadził zmian w czołówce klasyfikacji ProLigi Arkus & Romet. Powiększyła się natomiast liczba zawodników, którzy walczyć będą o końcowe zwycięstwo. Z pierwszej czwórki klasyfikacji na starcie wyścigu pojawił się jedynie Marek Rutkiewicz. Dla lidera Pro-Ligi, który zajął w wyścigu 20 miejsce był to jednak pierwszy start po kontuzji odniesionej po wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich.

Zakończony w sobotę wyścig zdominował Jacek Morajko. Olimpijczyk z Pekinu zwyciężył w klasyfikacji generalnej wygrywając także klasyfikacje punktową i górską. Kolarz grupy Mróz Active Jet koszulkę lidera założył na drugim etapie i obronił do mety plasując się w czołówce każdego z odcinków. W czołowej dziesiątce znalazło się sześciu Polaków, trzecie miejsce zajął Mateusz Taciak (Mróz), piąte – Błażej Janiaczyk (Mróz Active Jet), szóste -Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice), dziewiąte – Radosław Romanik (DHL Author) i dziesiąte – Mariusz Gil (Baboco Revor).

W klasyfikacji indywidualnej Pro-Ligi Jacek Morajko awansował na czwarte a Mateusz Taciak na szóste miejsce. Obaj kolarze zdobyli swoje pierwsze punkty w tegorocznym cyklu. Liderem pozostaje Marek Rutkiewicz przed Bartoszem Huzarskim (ISD Neri) oraz Tomaszem Marczyńskim (CCC Polsat Polkowice).

W klasyfikacji drużynowej na prowadzeniu pozostała grupa CCC Polsat Polkowice. Druga w zestawieniu grupa Mróz Active Jet odrabia straty i do rywali z Polkowic traci już tylko pięć punktów. Trzecie miejsce zajmuje Aktio Group Mostostal Puławy.

Kolejnymi wyścigami zaliczanymi do punktacji Pro-Ligi będą Mistrzostwa Polski w jeździe na czas i w wyścigu ze startu wspólnego. Wyścig ze startu wspólnego będzie miał kategorię SUPER.

Klasyfikacja indywidualna ProLigi Arkus&Romet

1. Marek Rutkiewicz (Mróz Active Jet) 83

2. Bartosz Huzarski (ISD) 65

3. Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) 60

4. Jacek Morajko (Mróz Active Jet) 54

5. Michał Kwiatkowski (Caja Rural) 43

6. Mateusz Taciak (Mróz Active Jet) 35

7. Adam Wadecki (Aktio Group Mostostal Puławy) 33

– Błażej Janiaczyk (Mróz Active Jet) 33

9. Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice) 25

10. Dariusz Rudnicki (Aktio Group Mostostal Puławy) 20

– Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) 20

– Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice) 20

13. Piotr Krajewski (Mróz Active Jet) 15

14. Sławomir Kohut (Romet Weltour Dębica) 11

15. Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) 10

16. Kajetan Skrobich (Aktio Group Mostostal Puławy) 7

17. Adam Sznitko (CCC Polsat Polkowice) 5

– Wojciech Kaczmarski (Legia Felt) 5

– Tomasz Smoleń (CCC Polsat Polkowice) 5

– Radosław Romanik (DHL Author) 5

21. Piotr Kirpsza (Aktio Group Mostostal Puławy) 3

22. Mariusz Gil (Baboco Revor) 1

– Mateusz Mróz (DHL Author) 1

Klasyfikacja drużynowa Invest Bank

1. CCC Polsat Polkowice 22

2. Mróz Active Jet 17

3. Aktio Group Mostostal Puławy 10

4. Legia Felt 6

5. DHL Author 6

6. Romet Weltour Dębica 3