Aktualności

Rutkiewicz rozpoczyna przygotowania do TdP

Jeden z najlepszych polskich kolarzy szosowych, Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) przygotowuje się do kolejnych startów. – Trenuję w Myślenicach, ale od czasu do czasu wypuszczam się dalej w stronę Zakopanego i częściowo zapoznaje się z podjazdami, które będą na trasie tegorocznego Tour de Pologne – powiedział s24.pl popularny „Rutek”.

Kolarski sezon w pełni. Za nami kilka ciekawych i ważnych wydarzeń, ale wiele wciąż jeszcze przed nami. Niebawem ruszy Małopolski Wyścig Górski, następnie kolarze walczyć będą o medale szosowych mistrzostw Polski w Złotoryi, pod koniec czerwca rozpocznie się 22. edycja Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, aż w końcu wzrok całej Polski przykuje Tour de Pologne.

Ostatnio Rutkiewicz przygotowywał się do Małopolskiego Wyścigu Górskiego, który rozpoczyna się już dziś (środa 15. czerwca). – Później już mamy wyścig za wyścigiem – opowiada Marek. – W następny czwartek są Mistrzostwa Polski elity na czas, a w niedzielę Mistrzostwa Polski elity ze startu wspólnego. Zaraz po nim, w poniedziałek wylatujemy do Chin na wyścig kategorii HC.

– Na pewno zarówno MWG jak i MP są bardzo ważnymi startami dla mnie – dlatego w obu chciałbym wypaść jak najlepiej, ale czy sięgnę po zwycięstwo w którymś z nich – czas pokaże.

Przygotowania do Tour de Pologne

– Przygotowania jako takie już rozpocząłem. Po Grodach Piastowskich zrobiłem sobie 2-tygodniową przerwę od ciężkich treningów. Od początku czerwca zacząłem już trenować i układać sobie plan startowy tak by jak najkorzystniej wpłynął on na moją formę na przełomie lipca i sierpnia. Nie ukrywam, że bardzo dużą rolę w tych przygotowaniach odegra nasz pobyt w Chinach na wyścigu, który będzie rozgrywany na wysokości 3500 m n.p.m.

W Tour de Pologne tym razem Marek Rutkiewicz nie wystartuje w barwach kadry narodowej, ale będzie reprezentował swoją ekipę CCC Polsat Polkowice. Czy będzie jej liderem? Jeśli chodzi o walkę w klasyfikacji generalnej – to pewnie tak. – Nie jest wykluczone, gdy któryś z zawodników będzie sobie radził lepiej ode mnie na górskich etapach, to „pojedziemy” na niego.

Oczywiście celem Marka Rutkiewicza na tegoroczny Tour de Pologne będzie podium i jak zawsze, przy sprzyjających okolicznościach i szczęściu zwycięstwo, które jest marzeniem kolarza. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że będzie to niezwykle ciężkie, ale…

źródło: s24.pl