Aktualności

Rutkiewicz: ”To był etap na przetrzymanie”

Marek Rutkiewicz bardzo dobrze spisuje się na dotychczasowych etapach 68. Tour de Pologne UCI World Tour. Kolarz grupy CCC Polsat Polkowice zaatakował na piątym odcinku, zdobywając cenne trzy sekundy na lotnej premii. W rozmowie z s24 podzielił się wrażeniami z etapu do Zakopanego.

– Chyba możesz być zadowolony z tego etapu, cieszą trzy sekundy bonifikaty. Co myślisz o dzisiejszym ściganiu?

Dzisiaj było w porządku, miałem trochę więcej szczęścia. Wczoraj odjęto mi te siedem sekund, według mnie niesłusznie, więc dzisiaj byłem zmotywowany, by zdobyć cenne sekundy. Ta premia bardzo mi pasowała, więc zaatakowałem by zdobyć te sekundy, niczego więcej nie spodziewałem się po tej akcji.

– Jak sądzisz, czy zawodnicy oszczędzali się dzisiaj na Gliczarów?

Gliczarów to na pewno spore wyzwanie, ale myślę też, że dzisiejszy etap nie był taki straszny. Dzisiaj wszyscy jednakowo się zmęczyli, to był taki etap na przetrzymanie. Rozmawiałem z innymi zawodnikami, którzy mówili, że czują już nieco te kilometry w nogach.

– Będziesz śledził prognozy pogody na jutro?

Co ma być to będzie. Mam świetne opony, które dobrze trzymają się na suchym i rewelacyjnie na deszczu. Dzisiejsze kolarstwo jest trochę jak Formuła 1, strasznie poszło do przodu, więc sprzęt jest coraz lepszy i coraz bardziej wszechstronny. Jeśli popada deszcz, to będę gotowy.

Źródło: „s24.pl