Aktualności

Rutkiewicz w składzie ekipy Polski na Mistrzostwa Świata w Kopenhadze.

Selekcjoner kadry narodowej, Piotr Wadecki podjął ostateczną decyzję odnośnie składu elity na trwające w Kopenhadze mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. Do składu został powołany Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice).

W niedzielę 25.09.br. na mistrzostwach świata w Kopenhadze zostanie rozegrany ostatni z wyścigów który wyłoni zwycięzcę, który w sezonie 2012 będzie startował w tęczowej koszulce mistrza świata. W wyścigu ze startu wspólnego reprezentacja Polski wystąpi w sześcioosobowym składzie.

W ostatnich dniach selekcjoner kadry, Piotr Wadecki dokonał zmiany w składzie kadry, powołując w miejsce Jarosława Marycza (Saxo Bank), zawodnika rezerwowego, Marka Rutkiewicza (CCC Polsat Polkowice).

Ostatecznie skład reprezentacji Polski, która wystartuje w wyścigu ze startu wspólnego przedstawia się następująco: Maciej Bodnar, Maciej Paterski (obaj Liquigas), Michał Kwiatkowski (Radioshack), Bartosz Huzarski (Team NetApp), Michał Gołaś (Vacansoleil) i Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice).

W jeździe indywidualnej na czas (środa 21.09) pojadą: Michał Kwiatkowski i Maciej Bodnar.