Aktualności

Rutkiewicz zwycięzcą wyścigu Circuit des Ardennes.

Zwycięzcą 4. etapu wyścigu Circuit des Ardennes (kat. UCI 2.2) został Stephane Rossetto z ekipy CC Nogent sur Oise. Marek Rutkiewicz utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu i został jego zwycięzca.

Podczas ostatniego, czwartego etapu wyścigu Circuit des Ardennes, kolarze pokonywali trasę długości 116 kilometrów która prowadziła z Chaleville do Sedan. Tak jak poprzednie etapy, tak i ten ostatni prowadził po mocno pofałdowanym terenie, gdzie kolarze m.in. zdobywali punkty na czterech górskich premiach.

Przystępując do ostatniej odsłony francuskiej etapówki, kolarzom ekipy CCC Polkowice pozostawało do wykonania jedno najważniejsze zadanie – obronić koszulkę lidera, którą po porannej, bardzo udanej jeździe drużynowej na czas, założył Marek Rutkiewicz. Zadanie postawione przez dyrektora sportowego ekipy Roberta Krajewskiego zostało przez ekipę potraktowane z należytą starannością i już od samego startu to właśnie ekipa CCC Polsat Polkowice dyktowała tempo w peletonie kasując każdy z groźnych odjazdów.

Mimo uważnej jazdy i ciągłego kontrolowania tempa, po przejechaniu połowy dystansu z peletonu udało się odjechać grupie dziesięciu kolarzy. Grupa ta zdołała wypracować przewagę sięgającą w pewnym momencie 2 minuty co zagrażało pozycji Marka Rutkiewicza. I znowu do pracy przystąpiła ekipa CCC Polsat Polkowice, która zniwelowała przewagę ucieczki do około 1 minuty i kontrolowała by przewaga ta nie zwiększała się.

Na ostatnich kilometrach do mety, z uciekającej dziesiątki, samotnie zaatakował kolarz ekipy CC Nogent s/Oise, Stephane Rossetto i to właśnie on jako pierwszy pokonał linie mety w Sedan, zostając zwycięzcą 4. etapu.
Pozostałych uciekinierów zdołał dogonić peleton i na metę kolarze wjeżdżali małymi grupkami. 17 sekund za zwycięzca wjechała grupa dziewięciu kolarzy a wśród nich Marek Rutkiewicz, co oznaczało, że obronił koszulkę lidera i tym samym został zwycięzcą wyścigu.

 

Wyniki 4. etapu

1. Stéphane Rossetto (CC Nogent s/ Oise) 2:49:05
2. Russel Downing (Endura Racing) 0:17
3. Tim Wellens (Lotto-Belisol U23)

6. Marek Rutkiewicz
76. Adrian Honkisz 2:02
87. Bartłomiej Matysiak 2:34
88. Mateusz Taciak 2:42
91. Paweł Charucki 3:23
92. Nikolay Mihaylov

 

Klasyfikacja generalna wyścigu:

1. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice)
2. Russel Downing (Endura Racing) 0:04
3. Viacheslav Kuznetsov (Itera Katiusza) 0:19

45. Adrian Honkisz 3:53
47. Bartłomiej Matysiak 4:23
48. Mateusz Taciak 4:33
50. Nikolay Mihaylov 5:14
51. Paweł Charucki 5:14