Aktualności

Sacha Modolo po raz kolejny wygrywa Coppa Bernocchi

Sacha Modolo z ekipy Bardiani Valvole –CSF Inox został kolejny raz zwycięzcą wyścigu klasycznego GP Banca di Legnano – Coppa Bernocchi. W finałowym pojedynku pokonał Roberto Ferrariego (Lampre) i Filippo Baggio (Ceramica Flaminia).

Drugim wyścigiem z Tryptyku wyścigów Regionu Lombardia, był klasyk GP Banca di Legnano – Coppa Bernocchi. Należy on do najstarszych wyścigów klasycznych rozgrywanych we Włoszech, bowiem w tym roku odbyła się jego 95 edycja. Trasa wyścigu prowadziła malowniczymi drogami regionu Lombardia wokół miejscowości Legnano, gdzie wyznaczono zarówno start jak i metę wyścigu. Długość trasy wynosiła 200 kilometrów i prowadziła po terenach stosunkowo płaskich z kilkoma niegroźnymi wzniesieniami.

Trasa wyścigu GP Banca di Legnano – Coppa Bernocchi.

Rywalizacja kolarzy na trasie wyścigu miała bardzo dynamiczny przebieg. Jak zwykle nie brakowało śmiałków którzy próbowali odjechać od peletonu. Tych ataków było bardzo wiele ale w większości nie udawało się zorganizować konkretnego odjazdu. Długi i płaski dystans sprzyjał właśnie takiej jeździe peletonu, który konsekwentnie dążył by do mety dojechali sprinterzy i miedzy sobą rozegrali walkę o zwycięstwo.

Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów trasy, kolejny zainicjowany atak z peletonu spowodował, że na czele, z niewielka przewagą utworzyła się ucieczka składająca się z dziesięciu kolarzy.  Zaczęli między sobą zgodnie współpracować uzyskując coraz większą przewagę. Peleton zezwolił na odjazd uciekinierów ale ciągle kontrolował by przewaga ich nie była zbyt duża. Gdy do mety pozostawało coraz mniej kilometrów, zgodnie z przewidywaniami, peleton „podkręcił” mocniej tempo jazdy i uciekinierzy dość szybko znaleźli się w grupie.

Na ostatnich kilometrach do mety, ekipy mające w swoich składach sprinterów, zaczęły pierwsze próby rozprowadzania swoich zawodników do finiszu. Znowu rozpoczęły się pojedyncze „skoki” , kolarze rozkręcili bardzo wysokie tempo co spowodowało, że peleton mocno się naciągnał i podzielił na mniejsze grupy.

Na metę w Legnano wjechała duża część peletonu z którego rozegrano finisz. W sprinterskim pojedynku, tak jak w roku ubiegłym, Sacha Modolo (Bardiani Valvole – CSF Inox) sięgnął po kolejne zwycięstwo w GP Banca di Legnano – Coppa Bernocchi. Drugi finiszował Roberto Ferrari (Lampre – Merida), a trzeci był Filippo Baggio (Ceramica Flaminia – Fondriest).

Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem CCC Polsat Polkowice został Bartłomiej Matysiak który finiszował na 16. miejscu.

Wyniki GP Banca di Legnano – Coppa Bernocchi, (kat. UCI 1.1), 200 km;

1. Sacha Modolo (Bardiani Valvole – CSF Inox)

2. Roberto Ferrari (Lampre – Merida)

3. Filippo Baggio (Ceramica Flaminia – Fondriest)

 

16. Bartłomiej Matysiak

43. Josef Cerny

55. Łukasz Owsian

DNF Davide Rebellin

DNF Mateusz Taciak

DNF Marek Rutkiewicz

DNF Adrian Honkisz

DNF Mateusz Nowak