Aktualności

Sajnok 14. na otwarcie Presidential Cycling Tour of Turkey

Szymon Sajnok rozpoczął ostatni dla „pomarańczowych” wyścig w sezonie 2018, Presidential Cycling Tour of Turkey, od 14.miejsca na 1.etapie.

Info: 9 października, Konya – Konya, 148,4 km

Trasa: pofałdowana

Na rozpoczęcie tureckich zmagań od peletonu oderwała się 5-osobowa ucieczka. Peleton nie pozwolił jej jednak na wiele, utrzymując różnicę poniżej 3 minut. Przez długi czas ekipa CCC Sprandi Polkowice była jedną z tych, które pedałowały na czele grupy zasadniczej, nadając tempo pogoni.

Ostatecznie uciekinierzy zostali schwytani 13km przed metą i oczywiste wtedy było, że o wszystkim zadecyduje masowy sprint. Nie wziął w nim udziału jeden z głównych faworytów, Fernando Gaviria, który upadł 4km przed końcem.

Jego ekipa szybko przestawiła się jednak na plan B i po zwycięstwo pojechał Maximiliano Richeze. Skorzystał on z ostrego zakrętu w prawu, tuż przed „kreską”, gdzie kolega z ekipy zostawił za nim lukę. Argentyńczyk nie oglądał się za siebie, mocno naciskał na pedały i potem mógł cieszyć się z wygranej.

Zawodnicy CCC Sprandi Polkowice przesunęli się na czoło peloton na ostatnich 6 kilometrach. Długo zajmowali pozycje z przodu, pracując na rzecz Szymona Sajnoka, ale im bliżej było mety, tym trudniej było o ich utrzymanie. Ostatecznie młody sprinter finiszował na 14.miejscu.