Aktualności

Sajnok wygrywa prolog Wyścigu dookoła Mazowsza

Szymon Sajnok zwyciężył w prologu Wyścigu dookoła Mazowsza, zostając pierwszym liderem zmagań. Na najniższym stopniu podium stanął też Kamil Gradek.

Tradycyjnie rywalizacja na Mazowszu rozpoczęła się od 2,4km prologu, jazdy na czas, rozgrywanej przy Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu. Układ trasy nie był specjalnie skomplikowany i techniczny, z jednym nawrotem i łukiem na koniec.

Zwycięski czas Sajnoka wyniósł 2:44 i o ułamek sekundy pokonał Mathiasa Jorgensena, który był jednym z pierwszych startujących. Bardzo dobrze pojechali także pozostali „pomarańczowi” i łącznie aż 4 z nich zameldowało się w najlepszej „szóstce”. Trzeci był Kamil Gradek, czwarty Adrian Kurek, a szósty Alan Banaszek.

Niedawno wróciłem ze zgrupowania wysokogórskiego w Livigno i zwykle kilka dni po zjechaniu na niziny nie czuję się najlepiej. Dziś rano to samopoczucie było najgorsze, ale jak ruszyłem na trasę, nie miało to większego znaczenia. Pojechałem mocno i mogę być zadowolony ze swojego występu. Lubię takie krótkie czasówki, gdzie trzeba „wyrzucić z siebie” wszystko w krótkim odstępie czasu. Podobnie mam w sprincie – podsumowuje triumfator prologu, Szymon Sajnok.

Jutro przed kolarzami etap wokół Kozienic, o długości 165km.

Wyniki