Schulze zwycięzcą klasyka Rund um die Braunkohle.

Andre Schulze z ekipy CCC Polsat Polkowice został zwycięzcą wyścigu klasycznego Rund um die Braunkohle (1.1 UCI). W sprinterskim pojedynku pokonał swojego rodaka, Steffena Radochlę z ekipy Nurtixxion Sparkasse oraz Włocha Enrico Montanari (WIT).

Trasa tegorocznej edycji wyścigu który został reaktywowany w 2004 roku prowadziła malowniczymi trasami wokół Lipska. Kolarze mieli do pokonania trasę długości 182 kilometrów, jednak ostatecznie została ona skrócona do 166 kilometrów. Od samego startu w peletonie dochodziło do licznych ataków i prób odjazdów. Do jednego z takich odjazdów „zabrał” się Łukasz Bodnar, który po zwycięstwie w czasówce wyścigu w czeskich Lidicach wycofał się z niego i znalazł się w składzie na klasyk w Lipsku. Czteroosobowa ucieczka w której oprócz Bodnara jechał również Eric Baumann, uzyskała 1,5 minutową przewagę nad peletonem ale wysokie tempo w grupie zasadniczej nie pozwoliło uciekinierom dojechać do mety. Na mecie w Lipsku o zwycięstwo w klasyku walkę podjęli sprinterzy.

Najlepszym z nich, okazał się 36-letni Andre Schulze, z ekipy CCC Polsat Polkowice. Drugie miejsce zajął Steffena Radochna a trzeci był Enrico Montanari.