Settimana Ciclistica Lombarda Bergamasca: Sienkewitz wygrywa 1.etap, Rebellin trzeci

Zwycięzcą 1. etapu włoskiej etapówki, Settimana Ciclistica Lombarda Bergamasca został zawodnik ekipy Meridiana Kamen, Patrick Sinkewitz. Na finałowym podjeździe pokonał Ivana Rovnego (Ceramica Flaminia-Fondriest) i Davide Rebellina (CCC Polsat Polkowice)

Pierwszy etap wyścigu Settimana Ciclistica Lombarda Bergamasca (kat UCI 2.1) prowadził z Brembate Sopra i kończył się podjazdem na metę na wzniesieniu Valtorta (935 m n.p.m.). Długość etapu wynosiła 168,4 kilometra i większości prowadziła po wyjątkowo płaskim terenie. Po starcie peletonu w miejscowości Brembate Sopra kolarze pokonywali dziewięć rund wokół miasta a następnie rozpoczęli finałowy, 8-kilometrowy podjazd na metę w Valtorta.

Przebieg trasy 1.etapu

Mimo, że przebieg etapu obfitował w liczne ataki i próby odjazdów to o zwycięstwie etapowym zadecydował ostatni, 8-kilometrowy podjazd na metę w Valtorta. Jako pierwszy na mecie zameldował się zawodnik ekipy Meridiana Kamen, Patrick Sienkewitz. Tuż za nim linie mety minął  Rosjanin, Ivan Rovny z ekipy Ceramica Flaminai – Fondriest. Jako trzeci finiszował Davide Rebellin  (CCC Polsat Polkowice).

Patrick Sienkewitz został pierwszym liderem wyścigu.