Aktualności

Sibiu Cycling Tour: Paterski tuż za podium w prologu

Maciej Paterski wywalczył 4., a Łukasz Owsian 7.miejsce w prologu po ulicach Sibiu, otwierającym zmagania w rumuńskiej etapówce Sibiu Cycling Tour.

Info: Prolog, 5 lipca, Sibiu – Sibiu, 2,3km

Trasa: płaska, techniczna, kręta, po bruku

a542bc568b907520c46da08f4cd7c5fc

Przebieg prologu

Prolog liczył zaledwie 2,3 kilometra, ale nie oznaczało to, że będzie łatwo. Trasa była techniczna, obfitowała w ostre zakręty, w których zalegało trochę żwiru. Większość prologu prowadziło po bruku, więc trzeba było pojechać niezwykle mocno, ale też bardzo uważnie, by liczyć się w walce o wygraną.

CCC Sprandi Polkowice przystąpiło do rywalizacji w tej kolejności: Simone Ponzi, Jonas Koch, Maciej Paterski, Łukasz Owsian, Marcin Białobłocki i Nikolay Mihaylov, który bronił zeszłorocznego triumfu i zjechał z rampy startowej jako ostatni.

Spośród nich najszybszy był Maciej Paterski, który uzyskał czas 3:12:21. Do triumfatora Andrea Paliniego (Androni Giocattolli) stracił 5 sekund, zajmując miejsce tuż za podium – 4. W pierwszej trójce znaleźli się za to Luca Pacioni (również Androni Giocattolli) oraz Carlos Eduardo Alzate (UnitedHealthcare Pro Cycling Team). Bardzo dobrze pojechał drugi z „pomarańczowych”, Łukasz Owsian. Z podobnym rezultatem co Paterski, 3:13, uplasował się na 7.pozycji.

Jutrzejszy, pierwszy etap wyścigu wystartuje i zafiniszuje w Sibiu (Sibiu – Blaj – Miercurea Sibiului – Sibiu). Na liczącej 211.8km trasie zawodnicy pokonają siedem podjazdów zaliczanych do klasyfikacji górskiej. Do zdobycia będą także trzy premie sprinterskie.

Wyniki