Aktualności

Sibiu Cycling Tour: Ponzi 10. na Paltinis

Nie licząc prologu, Simone Ponzi nie wypadł jeszcze z pierwszej „11” na etapach Sibiu Cycling Tour. Dziś na szczycie Palitinis, mecie 3.etapu, był 10. 

Info: 3.etap, 8 lipca, Sibiu – Paltinis, 211,5km

Trasa: górska, z metą na podjeździe (dwa razy Jina – dł. 20km, śr. 1,8%, max. 20%, kat. A; Dumbrava – 3,3km, śr. 5,2%, max. 8,3%, kat. C, Paltinis – 14,8km, śr. 5,5%, max. 11%, kat. A)

tour-de-suisse-2016-stage-1-1488449526

Przebieg etapu

Po wczorajszej świetnej postawie w górach i awansie do pierwszej „10” generalki, Simone Ponzi jechał bardzo uważnie na początku zmagań, walcząc o sekundy bonifikaty na premii lotnej. Zajął na niej 3.miejsce, „zmniejszając” swój ogólny czas w klasyfikacji generalnej o sekundę.

Po tym sprincie peleton odpuścił 5-osobowy odjazd, w którym znaleźli się Andrea Borso (Adria Mobil), Francesco Canepa (GM Europa Ovini), Moritz Fußnegger (0711|Cycling), Damian Lüscher (Roth-Akros), Cameron Piper (Team Illuminate). Grupa zasadnicza rozpoczęła pogoń, gdy przewaga ucieczki wynosiła 7:30. Pościg zainicjowali kolarze CCC Sprandi Polkowice, pracując na swojego lidera, Ponziego.

Uciekinierzy byli wchłaniani jeden po drugim na ostatnim wzniesieniu, aż 10km przed szczytem Palitinis akcja została w pełni skasowana.

Po raz drugi z rzędu, Egan Bernal (Androni Giocattoli) nie zostawił rywalom złudzeń na finałowym podjeździe i sięgnął po triumf etapowy. Ponownie wyprzedził Colina Stüssiego (Roth-Akros), a trzeci był Cristiana Raileanu (Team Differdange – Loschrdange). Simone Ponzi walczył jak lew, wjeżdżając na metę jako 10., ponad 2 minuty za zwycięzcą.

Bernal umocnił się na pozycji lidera wyścigu, a Ponzi plasuje się na 7.pozycji (strata 3:55).

Wyniki