Sibiu Cycling Tour: Schumacher wygrywa czasówkę, Taciak trzeci

Zwycięzcą porannej jazdy indywidualnej na czas wyścigu Sibiu Cycling Tour został zawodnik ekipy Christina Watches, Stefan Schumacher. Trzeci czas przejazdu „wykręcił” Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice).

Pierwszym z dwóch niedzielnych etapów wyścigu Sibiu Cycling Tour, była jazda indywidualna na czas na dystansie 11,4 kilometra. Trasa czasówki w całym swym dystansie od startu przed Astra Muzuum w Sibiu z nawrotem w Rasinari, prowadziła po stosunkowo płaskim terenie.

Najlepszy czas przejazdu uzyskał Niemiec, Stefan Schumacher (Christina Watches-Onfone), który dystans pokonał w czasie 14 min. 05 sek. O 12 sekund pokonał zawodnika ekipy Kolss Cyclin Team, Andrija Vasylyuka. Trzeci czas na mecie „wykręcił” Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) tracąc do zwycięzcy 14 sekund..

W czołowej dziesiątce najlepszych kolarzy jazdy indywidualnej na czas znalazło się aż czterech kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice. Mateusz Taciak zajął trzecie miejsce, piąty był Adrian Kurek, szósty Nikolay Mihaylov, a dziewiąty Davide Rebellin.

Davide Rebellin utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu mając 58 sekundową przewagę nad Chorwatem, Matija Kvasina (Team Gourmetfein – Simplon). Rebellin przewodzi również w klasyfikacji jest punktowej i górskiej a ekipa CCC Polsat Polkowice jest drugą ekipa wyścigu.